رفتن به مطلب

10 پلاگین کاربردی جهت هر بار نصب وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

من این ۴ تا رو هم پیشنهاد می‌کنم:

Hotfix

Dynamic Image Resizer

WP Smush.it

Editor Tabs

• پسندیدن 1
  • امتیاز 32
لینک به ارسال

اما من WP PAGE NUMBER رو بیشتر پیشنهاد میدم... چون خودش همراه خودش پوستنه های بهتری داره... اما WP PAGENAVI بایستی یک افزونه دیگه برای استایل های بیشتر نصب کرد...

• امتیاز 18
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام، من هم دو افزونه ی زیر رو پیشنهاد می کنم..

1-WP-Optimize »» جهت بهینه سازی دیستابیس کاربرد دارد

2-WP-Jalali »» این افزونه رو بیشتر دوستان باهاش آشنایی دارند، کاربرد این افزونه تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی و...است.

• امتیاز 16
لینک به ارسال

• با سلام
  • دوستان عزیز افزونه هائی را پیشنهاد دادند که با بعضی از آنها اکثر کاربران آشنائی دارند و تعدادی از آنها را هم کاربرا اصلا نمی شناسند وقتی به توضیحات افزونه ها مراجعه می کنیم اکثرا انگلیسی نوشته و ما هم که سواد درست و حسابی نداریم که ترجمه کنیم از مترجم گوگل هم که استفاده می کنیم نامفهوم ترجمه می کنه اگر دوستانی که از این افزونه ها استفاده می کنند خواهش می کنم کاربرد آنها و همچنین اگر تنظیماتی داره زا توضیح بدن تا در موقع استفاده با مشکل مواجه نشویم
  • ممنون از دوستان عزیز

• پسندیدن 1
  • امتیاز 5
لینک به ارسال
  • با سلام
  • دوستان عزیز افزونه هائی را پیشنهاد دادند که با بعضی از آنها اکثر کاربران آشنائی دارند و تعدادی از آنها را هم کاربرا اصلا نمی شناسند وقتی به توضیحات افزونه ها مراجعه می کنیم اکثرا انگلیسی نوشته و ما هم که سواد درست و حسابی نداریم که ترجمه کنیم از مترجم گوگل هم که استفاده می کنیم نامفهوم ترجمه می کنه اگر دوستانی که از این افزونه ها استفاده می کنند خواهش می کنم کاربرد آنها و همچنین اگر تنظیماتی داره زا توضیح بدن تا در موقع استفاده با مشکل مواجه نشویم
  • ممنون از دوستان عزیز

پست اول ویرایش شد و توضیحات به فارسی درج شدند

• امتیاز 15
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام

من این ۴ تا رو هم پیشنهاد می‌کنم:

Hotfix

Dynamic Image Resizer

WP Smush.it

Editor Tabs

با تشکر ممکنه در مورد کاربرد این افزونه ها توضیح بدین

• امتیاز 3
لینک به ارسال

افزونه Simple Ajax Shoutbox یک افزونه خیلی خوب برای پیام های کوتاه بازدید کنندگان است که ابزارک ها هم پشتیبانی می کنند

فقط یک اشکال داره که نظرات ثابت است و متحرک نیست اگر این مشکل حل بشه عالیترین افزونه برای این کار است

• امتیاز 7
لینک به ارسال

با تشکر ممکنه در مورد کاربرد این افزونه ها توضیح بدین

اولی برای رفع یه سری از باگهای وردپرس قبل از انتشار نسخه‌ی جدید هست و بنظرم حتما باید نصب بشه.

دومی مخصوصا برای سایتهایی که تعداد زیادی عکس آپلود می‌کنن واجبه. کارش اینه مه از ایجاد اندازه‌های مختلف تصاویر تا زمانی که بهشون نیاز نیست جلوگیری می‌کنه.

سومی برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت هست که البته الان سرورش مشکلاتی داره و بهتره فعلا نصب نکنین.

آخری هم کادرهای زیر ویرایشگر مثل چکیده، رمینه های دلخواه، گفتگوها و ... رو جمع میکنه و به صورت تب بهشون دسترسی دارین در نتیجه اسکرول کمتری باید بکنین.

• امتیاز 15
لینک به ارسال

دوستان، من هم چند تا افزونه اماده کردم و این افزونه ها رو پیشنهاد میکنم:

Virastar افزونه ایست برای ...

بهینه شدن نیم‌فاصله برای تشخیص کلمات

بهینه شدن کدها و افزایش سرعت کارکرد افزونه

اضافه‌شدن کلمات فارسی به جای عربی. تصحیح «ک,ی» عربی به فارسی

اضافه شدن پیوند به کلمه‌ها (فعلا ۹ عدد کلمه پشتیبانی می‌شود.)

اضافه شدن تابع ترجمه به افزونه

اضافه شدن فایل زبان انگلیسی و فارسی

---------------------------------------------------------------------------

Redirection 404 افزونه ایست برای ...

کار این پلاگین است که اگر کاربر وبلاگ شما به صفحه ای وارد شود که وجود نداشته باشد و

یا لینک اشتباهی باشد دیگر صفحه ۴۰۴ نمایان نمی شود بلکه صفحه Home Page شما فراخوانی می شود و

یعنی با انتقال دادن کاربر از صفحه ۴۰۴ به صفحه اصلی , دیگر شما صفحه شکسته ندارید و این کار روی گوگل رانکشما تاثیر مثبت دارد

----------------------------------------------------------------------------

wp no External Links افزونه ایست برای ...

همان طور که باید بدونید برای سئوی سایت شما بهتره که تعداد لینک هایی خروجی از سایتتون بیشتر از ۱۰۰ تا نشه ،

و شما میتونید از طریق راه هایی تعداد لینک های خروجی از سایتتون رو کاهش بدید (مانند nofollow کردن لینک ها یا تغییر لینک ها )

و ما میتوانیم با این افزونه لینک های خارجی را مانند این نمونه کنیم.

http://www.YourSite....p://OurSite.com

----------------------------------------------------------------------------

category order افزونه ایست برای ...

این افزونه به شما امکان مرتب سازی دسته‌ها را می‌دهد. رابط کاربری آن ، دسته‌ها را با استفاده از کشیدن و رها کردن نشانه گر موس،

کنترل می‌کند. همچنین این افزونه دارای ابزارکی در سایدبار برای قرار دادن دسته‌ها به فرم دلخواه می‌باشد.

نصب این افزونه هم بسیار ساده است. کافیه فایل فشرده افزونه را در پوشه ی افزونه‌ها قرار داده و سپس از حالت فشرده در بیاورید

به این نکته توجه کنید که دسته بندی توسط ابزارک اضافه شده در سایدبار نمایش داده می‌شود.

--------------------------------------------------------------------------------

Limit Login Attempts افزونه ایست برای ...

وردپرس به صورت پیش‌فرض امکان ورود به تعداد دفعات نامحدود به بخش مدیریت را می‌دهد که این امر می‌تواند باعث نفوذپذیری آسان توسط حملات brute force شود.

این افزونه با کنترل تعداد دفعات تلاش برای وارد شدن به بخش مدیریت امکان آسیب‌پذیری توسط حملات brute force را کاهش و تقریبا غیرممکن می‌کند.

امکانات:

محدود کردن تعداد دفعات تلاش برای ورود به بخش مدیریت به صورت کاملا سفارشی

هشدار به کاربران درباره‌ی تعداد دفعات باقی‌مانده برای ورود

ذخیره‌سازی رویدادها و امکان ارسال دلخواه آن‌ها از طریق رایانامه

-----------------------------------------------------------------------------------

seo friendly images افزونه ایست برای ...

همانطور که میدانید خصوصیت alt و title در تصاویر برای سئوی سایت بسیار مهم و اساسی است .

در صورتی که تمامی تصاویر سایت دارای هر دو خصوصیت باشند سئوی سایت شما بسیار زیاد خواهد شد و

قطعا در نتیج جستجوگر ها نیز تاثیر خواهد داشت . به همین دلیل هم یک افزونه ی بسیار عالی برای سایت وردپرسی شماست.

و توسط این افزونه میتوانید برای تصاویر سایت خود این دو خصوصیت را تعریف کنید و سئوی سایت خود را چند برابر کنید .

علاوه بر این , این افزونه درست بودن W3C/xHTML را نیز چک میکند .

-------------------------------------------------------------------------------------

seo smart links افزونه ایست برای ...

ین افزونه یک افزونه بسیار قوی برای بهینه سازی سایت شما هست که به صورت خودکار سایت شما رو بهینه می کنه ؛

در ضمن تنظیمات کاملی هم داره که می تونید به راحتی تغییر و ازش استفاده کنید.

--------------------------------------------------------------------------------------

google Analyticator افزونه ایست برای ...

آمار رویداد های یک وبلاگ برای دارنده آن از جهات مختلف می تواند مهم تلقی شود،

و حتی برای خیلی از افراد بسیار جالب است که بدانند چه اتفاقاتی از نقطه نظر بازدید کنندگان بروی وبلاگشان روی داده است.

از این رو برای رسیدن به این هدف باید از یک سازو کار استفاده کرد. در بلاگها شما می توانید با فعال کردن افزونه ای برای این منظور موسوم به

Google Analyticator به اطلاعات مربوط به ترافیک سایت خود دسترسی داشته باشید. اما شاید برای خیلی از افراد تازه وارد در نگاه اول محیط آن کمی گنگ باشد

که باید برای این افراد بیشتر توضیح داده شود. پس اگر می خواهید با طرز کار این افزونه در بلاگها آشنا شوید ادامه مطلب را همراه ما باشید.

----------------------------------------------------------------------------------------

Wordpress Related Posts افزونه ایست برای نمایش پست های مرتبط

Wp Security Scan افزونه ایست برای امنیت سایت که خیلی خیلی مفید هست

اوه اوه خیلی خسته کننده بود! یاعلی

:lol:

ویرایش شده توسط speedsearch
  • امتیاز 28
لینک به ارسال

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند می باشد .

در اینجا من می خوام 10 پلاگین کاربردی و لازم جهت هر بار نصب وردپرس رو به شما معرفی که این پلاگینهای کابردی جز پلاگینهای favorite من برای هر بار نصب به حساب میان :

1. Akismet :یک پلاگین فوق العاده برای جلوگیری از کامنت‌های اسپم می‌باشد. من از وقتی کهاز این پلاگین استفاده می‌کنم کاملا از شر کامنت‌های اسپم خلاص شده‌ام. بعداز نصب این پلاگین باید در وردپرس. کام ثبت نام کنید و API key خودتان را به اکیسمت بدهید تا فعال شود.
  2. Maintenance Mode :این افزونه برای مواقعی ضروری است که میخواهید قالب سایتتان را ویرایش کنید یا … با فعال کردن این افزونه میتوانید با نقش مدیر به ویرایش قالب خود بپردازید.
  3. WP-PageNavi :این افزونه حالت صفحه‌بندی پیشرفته را به سایت وردپرسی شما می‌افزاید.
  4. All in One SEO Pack :افزونه ای جهت بهینه کردن وبسایت وردپرسی شما برای موتورهای جستجو به صورت خودکار
  5. WP Super Cache :این افزونه مقدار کش سایت شما را تنظیم نموده و فایل های کش و کوکی را به صورت Gzip درمیآورد که باعث لود سریع تر در دفعات بعدی میشود
  6. Google XML Sitemaps :این افزونه، با ایجاد یک نقشه سایت ویژه باعث می‌شود موتورهای جستجو آسانتر صفحات وب سایت شما را فهرست کنند.
  7. Contact Form 7 :افزونه‌ای ساده و در عین حال انعطاف پذیر برای ساختن فرم‌های تماس برای ارتباط کاربران با شما
  8. Broken Link Checker :بررسی لینک های شکسته و خراب
  9. WP-DB-Backup :همونطور که از اسمش بر میاد برای پشتیبان گیری مستمر بدون دخالت شما از پایگاه داده ی شما است و به این صورت باعث افزایش امنیت اطلاعات و نوشته های شما در وردپرس می شه .
  10. SexyBookmarks : این افزونه جالب به شما این امکان رو می ده که در پست ها و برگه های سایت وردپرسی خودتون یک نوار اشتراک گذاری داشته باشید. البته این افزونه بسیار قدرتمند هست و حدود ۱۰۰ سایت رو در لیست خودش داره تا کاربر بتونه با استفاده از اونها پست هاش رو به اشتراک بذاره!

اینها 10 پلاگین کاربردی هستن که من بعد از هر بار نصب وردپرس ازشون استفاده میکنم و توضیحات تکمیلی رو میتونید در صفخه اختصاصیشون مشاهده کنید

حتما میگین پلاگینهای دیگه ایی هم هستن که کاربردیتر هستن ولی اینها امتحان خودشون رو به خوبی پس دادن %100

درمورد افزونه شماره 5 سرچ کردم ولی به جواب های متعددی برخوردم!یک سری از افراد استفاده از این افزونه رو توصیه نمی کردند.می خواستم ببینم نظر شما چیه؟اگر چنین افزونه ای مفید واقع میشود بهترین آنها کدام است؟

• امتیاز 5
لینک به ارسال

من خودم به شخصه بخاطر مشکلاتی که ایجاد میکنه ازش استفاده نمیکنم.

مصلا روی بعضی isp ها خیلی طول میکشه تا کَش جایگزین بشه.

بعضا مشکلاتی در سئو سایت بوجود میاره.

کلا طراحی سبک و استفاده از css3 بجای عکس و کم کردن حجم فایلهای خارجی پوسته رو بیشتر توضیه میکنم.

برای عکسها که معمولا حجم بیشتر پوسته رو تشکیل میدن هم میشه از افزونه هایی مثل lazy load استفاده کرد.

• امتیاز 14
لینک به ارسال

برای کم کردن حجم تصاویر سایت و افزایش سرعت لود سایت شما میتوانید از افزونه WP Smush.it هم استفاده کنیم.

این هم خانه ی افزونه

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-smushit/

• امتیاز 11
لینک به ارسال

برای کم کردن حجم تصاویر سایت و افزایش سرعت لود سایت شما میتوانید از افزونه WP Smush.it هم استفاده کنیم.

این هم خانه ی افزونه

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-smushit/

یه سوال

این افزونه را تا نصب کردیم باید استارت کنیم

اگه این کارا بکنیم چه انفاقی میفته ؟

مشکلی برای سایت پیش نمیاد ؟

• امتیاز 4
لینک به ارسال

توضیحات بیشتر برای افزونه WP Smush.it

برای بهینه کردن تصاویری که قبلا آپلود شدن ۲ تا راه دارید:

یکی اینکه در بخش رسانه ها، کنار تصاویر یک گزینه میاد که نوشته Smush.it now .این روش برای بهینه کردن تک تک تصاویر به کار میره که خوب فکر نکنم جالب باشه!

روش دوم اینکه بعد از نصب افزونه، در سر فصل رسانه گزینه ای ایجاد میشه بنام Bulk Smush.it که به کمک اون میتونید همه تصاویر را یکجا بهینه سازی کنید.

زمانیکه هر تصویری به کمک افزونه بهینه سازی میشه، میزان حجمی که از اون کم شده را هم به شما نشون میده. مطمئن باشید همین کیلو بایت ها و بایت ها هم به کمک بارگذاری سریعتر سایت شما میاد.

• امتیاز 9
لینک به ارسال

سلام برادران؛

اول؛ پلاگین‌هایی که به طور پیش‌فرض برای هر بار نصب استفاده می‌کنم با مواردی که مطرح شد قدری متفاوت است. این‌قبیل تفاوت‌ها به تفاوت کاربرد وردپرس مربوط می‌شوند. به‌طور مثال؛ در وب‌سایت‌هایی که بر مدیریت محتوا متمرکز هستند،‌ از ویرایشگر CKEditor استفاده می‌کنم هر چند با برخی پلاگین‌ها مشکل دارد و کلیدهای آنها را نشان نمی‌دهد. البته در برخی وب‌سایت‌های دیگر سعی می‌کنم امکانات ویرایشگر پیش‌فرض وردپرس را با پلاگین‌هایی چون TinyMCE Advanced و Ultimate TinyMCE ارتقا دهم که البته از دومی بیشتر استفاده می‌کنم. پلاگین CKEditor دو مزیت ویژه بر TinyMCE دارد. اول اینکه به معنی دقیق کلمه ویرایشگر بهتری برای محتواکاران است. دوم اینکه؛ به طور پیش‌فرض امکان مدیریت فایل‌ها را فراهم می‌کند. نسخه تجاری مدیریت فایل‌ها را هم عرضه کرده که CKFinder نام دارد و در حالت دمو هم به خوبی کار می‌کند.

دوم؛ مدیریت رسانه وردپرس از اساس کارآمد نیست، پس چاره‌ای نمی‌ماند جز آنکه با لطایف‌الحیلی بهبود یابد. در این‌باره تا دل‌تان بخواهد پلاگین عرضه شده است. به شخصه از ترکیب دو پلاگین Media Library Categories و Upload Media by Zip استفاده می‌کنم که اولی امکان دسته‌بندی دلخواه بخش مدیریت رسانه و دومی امکان بارگزاری فایل‌های فشرده را فراهم می‌کنند.

سوم؛ خلاصه بگویم که برای مشاهده شناسه موجودیت‌های وردپرس از پلاگین WP Show IDs استفاده می‌کنم که البته از ویژگی Custom Post Taxonomy نیز پشتیبانی می‌کند.

چهارم؛ برای مدیریت دسترسی‌ها از ترکیب سه پلاگین استفاده می‌کنم. اگر دسترسی‌ها ساده باشد صرفا به پلاگین ساده و چابک Capability Manager اکتفا می‌کنم. اما اگر داستان پیچیده شود، به فراخور نیاز از پلاگین‌های Advanced Access Manager و Dynamic Widgets هم بهره می‌برم.

پنجم؛ متأسفانه برای فرم‌ساز وب‌سایت از‌ پلاگین بی‌ریخت و نه چندان دل‌چسب Contact Form 7 استفاده می‌کنم، اما این پلاگین با دیتابیس سر سازگاری ندارد و برای گردآوری داده‌ها در بطن دیتابیس از پلاگین کمکی Contact Form to DB Extention استفاده می‌کنم که به طور ویژه برای دو پلاگین CF7 و Fast Secure Contact Form‌ تهیه شده است. مشکل پلاگین CF to DB Extention استفاده از کد eval در کدنویسی است!

ششم؛ برا تسهیل در ورود به وب‌سایت از پلاگین WP Email Login استفاده می‌کنم.

و اما بعد!

اینها که گفته شد،‌ نیمی از داستان پلاگین‌هاست. برخی پلاگین‌ها صرفا برای کاربران مبتدی استفاده می‌شود و حضرات حرفه‌ای کمتر از این‌قیل پلاگین‌ها استفاده می‌کنند. به فراخور می‌توان پلاگین‌هایی را که تست شده است را معرفی کرد.

پاینده باشید جمیعا

• امتیاز 16
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام ببخشید یکیم از نحوه فیلتر کردن کلمات برام توضیح بدید یا اگه پلاگینی هست برام بنویسید ممنون

سلام،

http://wordpress.org/extend/plugins/word-filter-plus/

• امتیاز 8
لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

سلام،

http://wordpress.org/extend/plugins/word-filter-plus/

سلام

برای استفاده زیان فارسی کدام جدول دیتابیس uncode بزنم

کلا چکار کنم علامت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ بجای کلمه فارسی نشون نده

• امتیاز 1
لینک به ارسال

سلام

برای استفاده زیان فارسی کدام جدول دیتابیس uncode بزنم

کلا چکار کنم علامت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ بجای کلمه فارسی نشون نده

در جدول مربوطه، باید Collation آن را برروی utf_general_ci قرار بدین.

• امتیاز 5
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

من افزونه seo ultimate رو به All in one seo pack ترجیح میدم : امکاناتش خیلی بیشتره و کیفیتش و مخصوصا پشتیبانیش خیلی عالیه

ویرایش شده توسط ali110
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

خوب بذار یه افزونه توپ هم ما معرفی کنیم. اگر زیاد از تصویر در پست هاتون استفاده میکنید افزونه Faster Image Insert از بهترین هاست. اما قابلیت ها:

• درج همزمان تمامی عکس ها در متن با یک کلیک
  • اضافه شدن بصورت تب در زیر صفحه ادیتور متن، بنابراین برای درج هربار عکس نیاز به کلیک بر روی گزینه آپلودر و بارگذاری مجدد آن نیست و همچنین مدیریت تصاویر را بسیار راحت تر می کند.
  • تعیین alt به صورت کلی برای همه تصاویر پست
  • تعیین یکباره موقعیت برای همه تصاویر پست
  • و ... (اینقدر بدم میاد از این گزینه و ... )

کلا زندگی بدون این افزونه واقعا سخته :)

• امتیاز 11
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
  • اضافه کردن...