رفتن به مطلب

فشار روي CPU استفاده بيش ازحدّ منابع سخت افزاري

پست های پیشنهاد شده

با سلام و تشكر از دوستاني كه اين انجمن زيبا رو راه‌اندازي كردن، اميدوارم اين انجمن، جاي مناسبي براي حل مشكلات دوستان وردپرسي باشه.

ببخشيد براي روشن شدن مشكلم مجبورم يه مقدار توضيح ميدم:

من يه سايت دانلود كتاب موبايل دارم، بازديدم زير 3هزاره، چند وقت پيش هاستم سايتو بست، گفت فشار مياورده. يك هاست دانلود گرفتم و تمام فايل‌ها رو از اونجا آدرس دادم ولي ديروز دوباره سايتم رو بست. مطالب سايت حدود 2هزار تاست و با هر مطلبي به عكس چند كيلوبايتي.

سؤال:

چه چيزهايي روي سرور فشار مياره؟ حالا از كجا مي‌تونم بفهمم مشكل سايتم از كجاست؟

افزونه‌هايي كه من استفاده مي‌كردم

بكاپ

WordPress Database Backup

فرم ساز

Contact Form 7

نظر سنجي

WP-Polls

امتياز دهي

WP-PostRatings

گوگل پلاس وان

Google +1

تعداد مشاهده پست

WP-PostViews

نوشته مرتبط

WordPress Related Posts

تعداد صفحات پستها

WP-PageNavi

تعداد صفحات نظرات

WP-CommentNavi

آواتار نظر دهندگان

Easy Gravatars

افكت عكس

jQuery lazy load plugin

ثبت نام

Register Plus

مخفي كردن از غير اعضا

Login to view all

ايميل

Email Users

بهينه سازي ديتابيس

WP-Optimize

سئو

All in One SEO Pack

آي پي

WP-Ban

تقويم

wp-jalali

با تشكر فراوان

لینک به ارسال

به انجمن خوش اومدین

در لیست شما افزونه خاصی نیست که بشه گفت فشار میاره.

شاید افزونه ایی مثل WordPress Related Posts به مقدار کم از منابع استفاده کنه اما در دان کردن سرور نیست.

اما ممکنه در پوسته شما کوئری هایی باشن که مشکل ایجاد میکنن.

اگر مدیر سرور بتونه محل استفاده کننده زیاد رو بگه خیلی بهتره.

مثلا کدوم خط از وردپرس (مثلا کوئری خط 100 در آرشیو) به کجای سرور (مثلا mysql) فشار میاره.

لینک به ارسال

ولی از حق نگزریم وردپرس توی سایت های خیلی بزرگ پاش میلرزه...(نظر شخصی)

لینک به ارسال

ولی از حق نگزریم وردپرس توی سایت های خیلی بزرگ پاش میلرزه...(نظر شخصی)

راستش مشکل از وردپرس نیست. افزونه هایی که برای کارهای امارگیری نوشته میشن معمولا کوئری ها و ارتباط با دیتابیس بدی دارن. یعنی کدنویس در حد یک وبلاگ معمولی کد میزنه و توجه به این نداره که سایتهای پربازدید ممکن هست در استفاده از منابع با مشکل روبرو بشن.

الان دایم سایتهایی که بازدیدهای روزانه بالای 100.000 دارن ولی منابع شون در حل متوسط هست.

الان خیلی از سایتهای دانلود ایرانی روی وردپرس هست. اما مشکل دان شدن ندارن.

بهترین حالت همیشه این هست که افزونه ها رو حدالامکان بسته به نیاز سایت بصورت کاستوم بنویسن و از افزونه های رایگان برای سایتهای پربازدید استفاده نشه.

لینک به ارسال

درود؛

خیر... واقعاً اینطور نیست... یک سری هاستینگ‌ها به جهت منافع خودشون زیاد یوزرها رو اذیت میکنند... دوست من موقعی که سرور اختصصاصی داشت و هاست ارائه میکرد من میدیدم که میشه حتی وقتی یوزیج یه سایت رو 100% هم نگه داشت و از طرف سرور منابع بیشتری اختصاص داد. ولی متأسفانه یه سری از هاستینگها تا بازدید سایت کمی بالا میره کاربرا رو اذیت میککند... یا میگن که از VPS استفاده کنید .

البته افزونه های آمار همونطور که آقا مرتضی گفتند مشکلاتی در کد نویسی دارند... مثلاً همون CyStats که چند سالی هست آپدیت نشده!

لینک به ارسال

سلام

بستگی داره چقدر محدودیت برای سایت شما مخصوصا تو استفاده از CPU اعمال شده باشه. اگر مواردی که آقا مرتضی گفتن رعایت شده باشه و وردپرس نرمال کار کنه بازم اکثر هاستهای اشتراکی معمولی که من دیدم و تجربه کردم جوابگوی شما نیست.

لینک به ارسال

WP-PostViews

WP-PostRatings

WordPress Related Posts

اگه بازدیدها زیاد باشه و تعداد مطالب هر صفحه بیشتر باشه مثلاً 50 مطلب در صفحه نخست !

این سه افزونه تاثیر محسوسی بر سی پی یو دارند !

لینک به ارسال

با تشكر از همه‌ي عزيزان

با توجه به توضيحات مفيدي كه دوستان دادن و مشورتي كه با آقا Morteza ي عزيز و صحبتي كه با هاستينگم داشتم، به اين نتيجه رسيدم كه:

يا بايد سرور مجازي بخرم يا از وردپرس صرف نظر كنم و دنبال يه مديريت محتواي كم‌فشارتر! بگردم؛ از هر چه بگذريم، از وردپرس كه نميشه گذشت! آخه ميشه؟! :o

يه سرور مجازي خريدم و خيال خودم رو راحت كردم. حالا آقاي وردپرس هر چه‌قدر مي‌خواد فشار بياره، بياره :angry:

:lol: زنده باد وردپرس؛ پيروز باد وردپرس پارسي :D

لینک به ارسال
و دنبال يه مديريت محتواي كم‌فشارتر! بگردم؛

مدتیه توی فکر اینم یه سیستم مدیریت محتوا بنویسم که مشابه وردپرس باشه اما کمتر فشار بیاره!

عمده فشار وردپرس استفاده از توابع بیش از حدش هست .

که برای اینکه تمام نیازها رو رفع کنه این توابع نوشته شده!

حتی با توجه به سایر سیستم ها وردپرس از تمپلیت انجین استفاده نمیکنه اما باز منابع زیادی میکشه .

اگر بخوایم با سیستم دیتالایف مقایسه اش کنیم نسبت استفاده از منابع چیزی حدود 1 به 20 هست.

اما اگر یه سری به کدها و برنامه نویسی دیتالایف بزنید! ساختاری فوق العاده نامنظم رو پیاده کرده .

در صورتیکه وردپرس یکی از مثالهای بارز ساختار مهندسی شده است.

بهرحال وردپرس محبوب و مشهور است اما متاسفانه کمی پرهزینه ;)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...