رفتن به مطلب

نظر شما در مورد CMS ایرانی و جدید چیست؟

پست های پیشنهاد شده

ضمن سلام مجدد

میخواستم نظر چند تن از کاربران محترم سایت رو درمورد سی ام اس جدید که تولید خودمون باشه بدونم

یعنی شما فرض کنید یک تیم تشکیل بشه

که یک سیستم مشابه وردپرس که هسته اصلی و تمام کد هاش و اپدیت هاش دست خودمون باشه

نظر تون در مورد این چیه ؟

به نظر شما دنبالش بریم یا نه و اینکه امکان داره بگیره وقتی وردپرس هست ؟ :)

(فرض میکنیم سیستم خیلی حرفه ای و شیک هست ؛ حتی زیبا تر از وردپرس !!!)

لینک به ارسال

اگر هدف تجاری هست و مشتری برای CMS دارید ادامه بدید

اما اگر میخواهید رایگان باشه نه

CMS رایگان زیاد داریم

بیش از هزاران سیستم رایگان متن‌باز داریم

البته به وردپرس نمیرسن :)

لینک به ارسال

تا حالا که هیچ سیستم مدیریت محتوایی حتی پرمیوم و پولی به پای cms های رایگان و متن بازی مثل وردپرس و جوملا نرسیدن این دو سیستم یکی از بهترین سیستم های تحت php هستند

حتی روسیه هم که دیتا لایف انجین رو ساختش و پولی عرضه کرد هنوز نتونسته محبوبیت چندانی به دست بیاره !!

شما اگر شخصی و اختصاصی عرضه کنید میتونید سود کنید و توسعه بدید ولی اگر بخواهید به صورت رایگان عرضه کنید و با سیستم های دیگر وارد رغابت بشید فکر نمیکنم تا چندین سال آینده سیستمتون بتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه چون جوملا و وردپرس به خودی خود کامل و جامع و قدرتمند هستند!

لینک به ارسال

درسته وردپرس و جوملا و حتی دیتالایف خیلی محبوب هستند ولی هیچ وقت نباید فکر کنیم که نمی تونیم با این محصولات رقابت کنیم. همین چند مدت پیش بود که سیستم مدیریت محتوای ghost رونمایی شد و خیلی ها را به خودش جذب کرد. پس به نظر من بهتر هست شما اول به دنبال یک ایده ناب برای سیستم مدیریت محتوای خودتون باشید بعد هم یک برنامه ریزی کاملا مشخصی برای مراحل کارتون داشته باشید.

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

تا حالا که هیچ سیستم مدیریت محتوایی حتی پرمیوم و پولی به پای cms های رایگان و متن بازی مثل وردپرس و جوملا نرسیدن این دو سیستم یکی از بهترین سیستم های تحت php هستند

حتی روسیه هم که دیتا لایف انجین رو ساختش و پولی عرضه کرد هنوز نتونسته محبوبیت چندانی به دست بیاره !!

شما اگر شخصی و اختصاصی عرضه کنید میتونید سود کنید و توسعه بدید ولی اگر بخواهید به صورت رایگان عرضه کنید و با سیستم های دیگر وارد رغابت بشید فکر نمیکنم تا چندین سال آینده سیستمتون بتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه چون جوملا و وردپرس به خودی خود کامل و جامع و قدرتمند هستند!

نظر من هم همینه اگه سیستم مدیریت محتوایی تولید کنید سال ها طول می کشه تا خودشو نشون بده.

بهترین سیستم هم قطعا وردپرس هست به دلیل افزونه ها و پوسته های بسیار و متن باز بودنش.

لینک به ارسال

ghost هم برای اینکه ساختارش کاملا متفاوته به این زودی اینقدر محبوب شد. شنیدم نسخه اول که ارائه شده فقط رایگانه.. اگه این موضوع درست باشه یعنی اینم مثل بقیه میره کنار. البته شاید یه کم دیرتر

لینک به ارسال

من دارم فریم ورک خودمو مینویسم

کاملاً ایرانی و بومی

ولی میدونم هیچ برنامه نویس ایرانی ازش حمایت نمیکنه...

چون خوب ایرانی ها رو میشناسم...

واقعاً وردپرس فارسی افتخار نداره

اسکی روی کارهای خارجی ها عزت نفس آدمو کم میکنه

من یه ساله دارم سختی میکشم تا بتونم فریم ورک خودمو بنویسم.!

حالا هرکی موافقه لایک کنه !

:)

لینک به ارسال

خوب بحث فریمورک با بحث CMS و یا سیستمی مثل وردپرس خیلی متفاوت هست

این جمله رو میشه راحت نقض کرد:

ولی میدونم هیچ برنامه نویس ایرانی ازش حمایت نمیکنه...

چون خوب ایرانی ها رو میشناسم...

ربطی به ایران و غیرایرانی نداره

از اینکه چقدر یک سیستم بازخورد داشته باشه باید دید تا چه حد انعطاف پذیر و کاربردی هست

شما اگر بتونید سیستمی بهتر و منعطف تر و کاربرپذیر تر ایجاد کنید خودبخود کاربر جذب میشه

واقعاً وردپرس فارسی افتخار نداره

اسکی روی کارهای خارجی ها عزت نفس آدمو کم میکنه

جمله درستی نیست و بنظر کمی غرض ورزی و البته توهین کردید!

چرا فکر می کنید عزت نفس رو کم میکنه؟ بنده 10 سال هست روی وردپرس کار میکنم.

اما در اصل کارم چیز دیگه ای هست.

برنامه نویس و طراح وب هستم.

همچنین در شرکت خودمون یک CMS/فریمورک کاملا کدباز، چندلایه و فول ایجاکس نوشتیم کمتر از 6 ماه. اما فکر نمیکنم کار چندین ساله ما روی وردپرس از عزت نفس ما کرده باشه!! و البته ما رو از کارهای دیگه بخصوص کدنویسی وتولید محصول وا نداشته.

وردپرس یک سیستم جهانی و فراگیر هست.

کار بر روی سیستم های متن باز و رایگان باعث پیشرفت بیشتر، نزدیکی افکار، تولید خروجی ها با کیفیت تر و... میشه.

موفق باشید

پ.ن:

برام جالبه که دوستان وردپرسی متن رو خوندن و البته از دوستمون بابت توهینشون تشکر کردن.....

لینک به ارسال

خب طبیعیه که دنیای وردپرس شیرینی و جذابیت خاصی داره و خیلیها مجذوبش شدن و میشن :) از نظر تمام کاربران محترم نهایت تشکر رو دارم .

درمورد نظر جناب "etc" هم میتونم بگم ایشون خیلی دیگه تند روی کردند. خب کسی یوزر ها رو محبور به استفاده از وردپرس نمی کنه. اگر شما سیستمی رو نوشتی که کارایی بهتری داره طبیعیه که بازدهی بهتری میگیره, میخواد ایرانی باشه یا هر چیزی باشه (البته اینکه نت ما از ریشه و بنیان مشکلات اساسی داره شک نداریم - مثل مشکلات کپی رایت و ........)

لینک به ارسال

نمیخوام بحث ایجاد کنم ولی اینو بگم اگر با ابن طرز فکر بخواهیم بین خودمون و غیر ایرانی ها تبعیض قائل بشیم هیچ وقت پیشرفت نمیکنید

وردپرس اصلا مال یک شهر یا یک کشور و یا مال یک فرهنگ خاصی نیست وردپرس یک سیستم آزاد جهانی هستش و اصلا کلمه خارجی بودن در اون معنایی نداره

ما باید با هم فکری با غیر از ایرانی ها هم سعی در پیشرفت این حرفه بشیم نه اینکه طرز تفکرمون این باشه که حتمی باید یک سیستم با برنامه نویس های ایرانی اون رو درست کنن

الان فکر میکنم توی خیلی از شرکت های بزرگ جهانی مثل مایکروسافت و سامسونگ و اینتل ایرانی ها هم مشغول کار هستند ...

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

از اینکه چقدر یک سیستم بازخورد داشته باشه باید دید تا چه حد انعطاف پذیر و کاربردی هست

شما اگر بتونید سیستمی بهتر و منعطف تر و کاربرپذیر تر ایجاد کنید خودبخود کاربر جذب میشه

همچنین در شرکت خودمون یک CMS/فریمورک کاملا کدباز، چندلایه و فول ایجاکس نوشتیم کمتر از 6 ماه. اما فکر نمیکنم کار چندین ساله ما روی وردپرس از عزت نفس ما کرده باشه!! و البته ما رو از کارهای دیگه بخصوص کدنویسی وتولید محصول وا نداشته.

کار بر روی سیستم های متن باز و رایگان باعث پیشرفت بیشتر، نزدیکی افکار، تولید خروجی ها با کیفیت تر و... میشه.

موفق باشید

پ.ن:

برام جالبه که دوستان وردپرسی متن رو خوندن و البته از دوستمون بابت توهینشون تشکر کردن.....

خوب البته اینجا گروه شماست و من با نظر دوستم etc که نظر دادند

تا یه جاهایی موافقم...

خوب وردپرس به خاطر وسعتی که پیدا کرده و معروف و محبوب شده براش اومدن Nتا قالب و ماژول رایگان ریختن تو بازار...

همین باعث میشه که هر کاربر تازه وارد به این دنیای مجازی انتخابش بشه ورد پرس

ولی واقعاً هیچ سایت کاربردی و محبوبی از وردپرس استفاده نمیکنه . شاید بیاید بگید که شرکت خودرو سازی فلان و شرکت... دارن از وردپرس استفاده میکنن

اما در حقیقت سیستمهای مدیریت محتوا تمامی نیازهای یک کاربر را رفع نمیکنند حتی با ماژول نویسی و هک نویسی و...

-نقطه ضعف این سیستمها نداشتن مدیریت بر روی هسته کلی و الگوریتم اصلی و مدیریت اشیاست!!!

خوب الان شاید اینو کسی درک نکنه . ولی مدیران موفق وبسایتها موقع گسترش اینو میدونن

اما کلی عیب و ایراد داره و کلی ضعف امنیتی . البته ناگفته نماند هسته اصلی هیچ فریم ورک و سی ام اس معتبری باگ نداره!!!

ولی نوع کد نویسی و شناخت هکرها از این سیستمها اونهارو تا جایی پیش میبره که یکباره به تنهایی 2000 تا از وبسایتهای وردپرسی رو با دورک خاصی میزنن

اوپن سورس بودن خیلی خوبه و محدودیت نداره

اما کپی کردن ماژولهای خارجی و فارسی سازی اونها به تنهایی و همچنین قالبها و...

(کسب کارهای حرفه ای ها که توسط یه سری بیسواد از کار بیکار بشن یا باعث کم شدن درامدشون میشه همینجاست)

شاید راحتی کار با وردپرس رو یک کاربر درک کنه و یک UI کار بتونه کار با بعضی کدها رو درک کنه و بگه من با وردپرس راحتم

ولی در اصل و در توزیع و گسترش توسط یک برنامه نویس اونم روی توابع جامع وکلی مشکلات فراوانی هست

ورد پرس شده مثل یک درخت که فقط بقیه دارن بهش شاخ و برگ اضافه میکنن

شاید دوره این نوع سی ام اس ها به زودی تموم بشه

ما (بخصوص ایرانی ها ) باید مد جدیدی از سیستمها را وارد بازار کنیم. که باعث افتخارمون باشه و هم کد باز برای همه جهانیان

که این سیستم مثل درخت نباشه بلکه مثل پاذل باشه

یعنی هر قسمت با قسمت دیگه باشن و درعین حال در صورت نیبود دیگری خدشه ای وارد نشه به سیستم

یعنی به جای هسته از گره استفاده کنیم

البته این یک ایدست که تا به حال سعی شده از این استفاده بشه

خودم درحال کدنویسی هستم و امیدوارم که بتونم بسازمش :)

من خودم اگه بخوام یه سیستم رو گسترش بدم میرم سراغ osclass

;)

لینک به ارسال

موفق باشید

پ.ن:

نظر شما در مورد CMS ایرانی و جدید چیست؟

اگه خوب دقت کنید من نظرم رو دادم

من به وردپرس احترام میذارم و ارزش براش قائلم

من دشمن وردپرس نیستم و فقط انتقاد کردم:(((

ولی میگم وردپرس اونی نیست که تصور میکنید

بعضیا انگار وردپرس شده بت براشون و میپرستنش

وردپرس تا یه جاهایی مدیر رو ساپورت میکنه نا تا همه جا

وردپرس بد نیست

اما خیلی هم خوب نیست!

با اینکه چند هزار نفر روش کار میکنن و دارن به سرعت گسترشش میدن

تازه عیوبش رو دارن پیدا میکنن

من دارم میگم CMS ایرانی هست ولی ضعیفه

اگه قوی هم باشه یه ایرانی زیر پرچم یه ایرانی کار نمیکنه چون اصولاً ماها مغروریم

اگه cms ایرانی باشه خوبه و باعث افتخاره

اما نباید چرخ رو دوباره اختراع کرد...

:::اتمام::::

لینک به ارسال

الکامپ امسال 3 تا cms ایرانی معرفی شد. با مسئولینشون که صحبت کردم به هیچ وجه نتونستن حرف قانع کننده ای برای استفاده از سیستمشون بزنن.. یعنی کاربر به هیچ وجه راضی نمیشه از این سیستم ها استفاده کنه. مگه اینکه ایده ای متفاوت پیاده سازی بشه..

لینک به ارسال

ببینید اینکه سیستم های مدیریت محتوا جدید ساخته میشن برای اینکخ پوشش نیازهای بیشتر رو بدن درسته

من خودم هم مشکلی با این موضوع ندارم و حتی 2-3 سال روی ایجاد یک سیستم مدیریت محتوا وقت صرف کردیم و بصورت کدباز ارائه کردیم.

مثلا ما نقات قوت وردپرس رو استفاده کردیم. ضعف هاش رو پوشش دادیم و بعنوان نقظه قوت توی سیستم خودمون استفاده کردیم.

اما بحث مهم راحتی کار با وردپس هست.شما باید کاربر رو قانع کنید وردپرس یا جوملا یا هرچی رو کنار بزاره و به سمت سیستم شما بیاد.

تازه شما اگر راحتی کار با فریمورک ها رو هم در نظر نگیری اینها رقبای جدی میشن.

سیستم مدیریت محتوای کدباز ایرانی کم نیست اما اصل مهم کدبازی که پشتیبانی هست رو رعایت نمیکنن و فقظ مینویسن میندازن کنار.

بزودی سیستم مدیریت محتوای خودمون رو هم که برای استفاده بین المللی نوشته شده ارائه و پشتیبانی می کنیم.

دوستان دیگه هم توی این راه قدم بزارن خوبه اما توجه به حرف های قبلی بنده داشته باشن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...