رفتن به مطلب

فونت‌های فارسی سایت را تغییر دهید ! و فونت‌ اضافه کنید !

پست های پیشنهاد شده

افزودن فونت‌های پارسی به نوشته و پوسته تنها با چند کلیک !

اگر دقت کرده‌باشید یکی از شیوه‌های زیباسازی نمای ظاهری وب‌سایت استفاده از فونت‌های مناسب و زیباست ! به همان نسبت که اهمیت دارد ٬ ۱۰ برابر

کار مشکل و وقت‌گیری‌ست ! از استاندارد‌سازی فونت‌ها تا یافتن کلاس‌های سی‌اس‌اس !

گاهی هم پیش‌امده که بخواهید کلماتی در نوشته را با فونتی خاص بنویس !

و گاهی نیز ..

با نصب و فعال‌سازی افزونه Persian Fonts تغییر فونت‌های نوشته و قالب به سادگی چند کلیک می‌شود !

چگونه ؟

افزودن منوی شیوه‌نامه به ویرایشگر متن : با فعال‌سازی این افزونه منوی فونت‌ها در ویرایشگر TinyMCE فعال می‌شود ! و شما می‌توانید برای نوشته‌ی خود از میان چندین فونت موجود

فونت موردنظر خود را گزینش کنید ! و یا برای هر کلمه فونت ویژه‌ای را انتخاب کنید !

فونت‌های استاندارد : تمامی فونت‌های موجود در افزونه فونت‌های اصلاح شده و متناسب وب هستند ؛

ویرایشگر دستی قالب : در بخش تنظیمات افزونه گزینه‌ای برای افزودن کلاس‌های سی‌اس‌اس قرار داده شده٬ به این ‌صورت که شما با استفاده دانش خود فونت‌های موجود در افزونه را در قالب

خود اعمال کنید !

عدم پیوند به بیرون : تمامی فونت‌ها و پرونده‌های افزونه درون فضای وب شما میزبانی می‌شوند و هیچ پیوندی به بیرون داده نمی‌شود !

عدم دستکاری قالب مدیریت : تمامی تغییراتی که شما در بخش ویرایشگر موجود در برگه تنظیمات افزونه می‌دهید مانند تغییر فونت‌های وب‌سایت ٬

بر پوسته‌ی مدیریت وردپرس بی‌تاثیر است !

Font-face : برای اجرا سازی فونت‌ها این افزونه از قابلیت Font-Face بهره می‌گیرد که با تمام مرورگرهای جدید سازگار است !

همچنین می‌توانید فونت‌های فارسی دلخواه خودتون رو اضافه کنید !!

اطلاعات بیشتر افزونه و دریافت افزونه :

http://codev.ir/pf.html

• امتیاز 9
لینک به ارسال

البته نظر شخصي بنده استفاده از ژنراتور اقاي فخار ميباشد ديگه افزونه و... نميخواد

اين هم لينك:

http://mandegarweb.com/file/generator/farsi-font/

• امتیاز 6
لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام Danial

من الان این افزونه رو نصب کردم، ولی چون آشنایی چندانی ندارم نمیدونم بایید بعد از نصب و فعالسازی چیکار کنم تا فونت ها عوض بشه، الان نوشته:

” برای بارگذاری فونت‌ها در هر بخش کافیست font-family: ‘FONT NAME’; را در فیلد زیر به کلاس/تگ سی‌اس‌اس خود بیافزاید”

من متوجه نمیشم یعنی چی؟ یکی میتونه توضیح بده؟ مرسی

خیلی خیلی نیاز دارم

البته نظر شخصي بنده استفاده از ژنراتور اقاي فخار ميباشد ديگه افزونه و... نميخواد

اين هم لينك:

http://mandegarweb.com/file/generator/farsi-font/

دوست عزیز این "نام کلاس مورد نظر را وارد کنید" یعنی چی؟ میشه راهنمایی کنید منظورش از کلاس مورد نظر چیه؟

"

ویرایش شده توسط EMINENT
لینک به ارسال

طبق مراحل گفته شده برید(1.2.3)

کلاس هم میتونید دستی قرار دهید و جای فونت های پیشفرض قرار دهید

• امتیاز 1
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
  • 9 ماه بعد...

جسارت خدمت دوستان نشه به نظرم اون ژنراتور وافزونه Persian Fonts فقط سر کاریه

من هر دوتای اینهارا امتحان کردم جواب نمیده

ارگ راهی داره حداقلش اینه یک راهنمایی درستی نمی کنندکه کاربرمشکلش حل بشه

لینک به ارسال

جسارت خدمت دوستان نشه به نظرم اون ژنراتور وافزونه Persian Fonts فقط سر کاریه

من هر دوتای اینهارا امتحان کردم جواب نمیده

ارگ راهی داره حداقلش اینه یک راهنمایی درستی نمی کنندکه کاربرمشکلش حل بشه

کد های که درسته.

یا شما از ژنراتور اشتباه استفاده میکنی یا از کد ها

یادآوری: باید فایل های فونت رو دانلود و در مسیر صحیح قرار بدیم.

راهنمایی هاش که دقیق بود :|

• امتیاز 1
لینک به ارسال

کد های که درسته.

یا شما از ژنراتور اشتباه استفاده میکنی یا از کد ها

یادآوری: باید فایل های فونت رو دانلود و در مسیر صحیح قرار بدیم.

راهنمایی هاش که دقیق بود :|

درمورد ژنراتور آقای فخار دقیقا آنچه توضیح داده من پیش رفتم تغییراتی درفونت سایت مشاهده نشددرماندگار وب هم براشون کامنت گذاشتم پاسخ ندادند!!

وقتی مسیری که گفتند پیش میریم وتغییراتی بوجود نمیادبه نظر شما نیاز است پاسخ بدهند یانه؟

درمورد افزونه من نصب کردم وقتی توسیستم خودم سایت رابازش میکنم درست نمایش میده ولی توسیستم دیگران فونت تاهما نمایش میده!!؟

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

درمورد ژنراتور آقای فخار دقیقا آنچه توضیح داده من پیش رفتم تغییراتی درفونت سایت مشاهده نشددرماندگار وب هم براشون کامنت گذاشتم پاسخ ندادند!!

وقتی مسیری که گفتند پیش میریم وتغییراتی بوجود نمیادبه نظر شما نیاز است پاسخ بدهند یانه؟

درمورد افزونه من نصب کردم وقتی توسیستم خودم سایت رابازش میکنم درست نمایش میده ولی توسیستم دیگران فونت تاهما نمایش میده!!؟

شما فایل ها رو دانلود کردی تو هاستت آپلود کنی؟ آدرس ها رو درست وارد کردی؟ به سایت به اون قسمت هایی که خواستی کلاس مشخص دادی؟

در پایان F5 زدی؟

شاید افزونه از 'font-name' استفاده میکنه که فایر فاکس پشتیبانی نمیکنه و توی سیستم های مختلف مختلف نمایش میده...

لینک به ارسال

شما فایل ها رو دانلود کردی تو هاستت آپلود کنی؟ آدرس ها رو درست وارد کردی؟ به سایت به اون قسمت هایی که خواستی کلاس مشخص دادی؟

در پایان F5 زدی؟

شاید افزونه از 'font-name' استفاده میکنه که فایر فاکس پشتیبانی نمیکنه و توی سیستم های مختلف مختلف نمایش میده...

من از طریق ژنراتور به شرح زیر انجام دادم

1. درقسمت 1نوشتم farsifont
  2. پوشه ای در پوشه تم جایی که فایل استایل قالب هست درست کردم بنام fonts وهمه فونتها را ریختم توی این پوشه
  3. کد زیر که ژنراتور داده گذاشتم آخر فایل style.css قالب
  4. تمام فونت فامیلی در فایل style.css قالب را گذاشتم روی همین فونتی که از طریق ژنراتور انتخاب کردم

همین

فقط به نظرم میاد که تو کدهای زیر باید ادرس دهی کنم که راستش نمیدونم چطور ادرس بدم

واینکه گفتین به "به سایت به اون قسمت هایی که خواستی کلاس مشخص دادی؟" متوجه نشدم

اگر روال درست رفتم تو ادرس دهی کمک کنید تا کارم راه بیفته

متشکرم

@font-face {
font-family: 'BKoodakBold';
src:url('fonts/BKoodakBold.eot');
src:local('☺'),
url('fonts/BKoodakBold.ttf') format('truetype'),
url('fonts/BKoodakBold.woff') format('woff');
}
.farsifont {
font-family: 'BKoodakBold';
font-size: 12px;
color:#100100;
text-shadow:3px 3px 5px rgba(0, 0, 0, .5)
}

ضمنا افزونه ای که نام بردم پاک کردم اگر از طریق کد انجام بشه بهتره اگر نشد میرم سراغ افزونه

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

در قسمت یک که نوشتی farsifont فقط نوشته هایی اون فونت رو میگیرن که کلاس farsifont رو داشته باشن

مثال:

<p class="farsifont">این متن با تغییرات دلخواه شما نمایش داده میشود</p>

اگر هم باز هم نشد آدرس آنلاین رو بذار تا بیشتر کار کنیم روش

(اگر هم نتونستی با آیدی یاهوم تماس بگیر تا راهنمایی بیشتر بکنم)

• امتیاز 1
لینک به ارسال

در قسمت یک که نوشتی farsifont فقط نوشته هایی اون فونت رو میگیرن که کلاس farsifont رو داشته باشن

مثال:

<p class="farsifont">این متن با تغییرات دلخواه شما نمایش داده میشود</p>

اگر هم باز هم نشد آدرس آنلاین رو بذار تا بیشتر کار کنیم روش

(اگر هم نتونستی با آیدی یاهوم تماس بگیر تا راهنمایی بیشتر بکنم)

خوب الان ظاهر ا درست شده موقتا فونت دستنویس گذاشتم (البته بعضی از فرم های سایت از تنظیم خارج شده)با سیستم دیگه ای چک کردم درست نمایش میده

اگر امکانش هست شماهم یک سری بزنید ببینم برای شماهم درست نمایش میده یانه؟

فقط مشکل اصلی اینه که فونت انتخابی در فایرفاکس واینترنت اکسپلورر درست نمایش میده ولی با گوگل کروم نمایش نمیده باید چکار کنم؟

انلاین

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

برای من که با گوگل کرومم درست نمایش میده

(فقط اینکه 4 بار پشت سر هم Bhoma تکرار شده که جلوه ی جالبی نداره ، یکیش هم بسه)

font-family: BHoma, BHoma, BHoma, BHoma;

• امتیاز 1
لینک به ارسال

برای من که با گوگل کرومم درست نمایش میده

(فقط اینکه 4 بار پشت سر هم Bhoma تکرار شده که جلوه ی جالبی نداره ، یکیش هم بسه)

font-family: BHoma, BHoma, BHoma, BHoma;

درسته وقت نکردم اضافی ها را پاک کنم

من توسیستم یکی از آشناها تست کردم با گوگل کروم نمایش نمیداد!

خیلی ممنون لطف کردید

ویرایش شده توسط saeed313
  • امتیاز 1
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

شما قبلا گفته بودین که "آدرس ها رو درست وارد کردی؟"منظورتون از وارد کردن ادرس کجاست و چجوری باید ادرس دهی کرد تا پوشه فونت فراخوانی بشه؟

لینک به ارسال

شما قبلا گفته بودین که "آدرس ها رو درست وارد کردی؟"منظورتون از وارد کردن ادرس کجاست و چجوری باید ادرس دهی کرد تا پوشه فونت فراخوانی بشه؟

سلام دوباره ،

یعنی مثلاً گاهی اوقات ممکنه که شما توی پوشه ی font/BYekan.wtf ریخته باشی ممکنه توی fonts/BYekan.wtf ریخته باشی ، این خیلی مهمه + فونت دهی با ' توی مرورگر فایرفاکس دچار مشکل میشه...

یه سری جزئیات که باید دقّت کرد مثل همینا...

لینک به ارسال

سلام دوباره ،

یعنی مثلاً گاهی اوقات ممکنه که شما توی پوشه ی font/BYekan.wtf ریخته باشی ممکنه توی fonts/BYekan.wtf ریخته باشی ، این خیلی مهمه + فونت دهی با ' توی مرورگر فایرفاکس دچار مشکل میشه...

یه سری جزئیات که باید دقّت کرد مثل همینا...

سلام

من درست متوجه نشدم یعنی الان که من یک پوشه توی هاست بنام fontsدارم وفونتها داخلش ریختم چطور باید آدرس دهی کنم اصلا نیازی هست؟

توکدی که ژنراتور میده چندتاurlداره اونجا باید چیزی نوشته بشه؟

لینک به ارسال

سلام

من درست متوجه نشدم یعنی الان که من یک پوشه توی هاست بنام fontsدارم وفونتها داخلش ریختم چطور باید آدرس دهی کنم اصلا نیازی هست؟

توکدی که ژنراتور میده چندتاurlداره اونجا باید چیزی نوشته بشه؟

خب الآن که سایتت فونت دار شده

یعنی مثلاً اگه یه وقتی فونت ها رو به جای پوشه ی fonts ریختی توی یه پوشه ی دیگه باید حواست باشه که لینک های زیر رو تغییر بدی:

@font-face { font-family: 'BYekan'; src:url('fonts/BYekan.eot'); src:local('☺'), url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype'), url('fonts/BYekan.woff') format('woff'); }

درضمن بالا فرمت فونت رو اشتباه نوشتم که عذر میخوام :D

• امتیاز 2
لینک به ارسال
  • 7 ماه بعد...

سلام دوستان

من افزونه persian font نصب کردم حالا می خوام فونت و سایز عنوان پست هام تغییر بدم به کودک .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه کار کنم؟ ببخشید من تازه واردم

لینک به ارسال
  • اضافه کردن...