رفتن به مطلب

تبدیل دستی قالب بلاگفا به پوسته ی وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

میگم من میخوام یک قالب بلاگفا رو به پوسته ی وردپرس تبدیل کنم به صورت دستی یعنی خودم این کار رو انجام بدم.

css و html رو به اندازه ای بلدم که بتونم این کار رو بکنم ( از این نظر مطمئن باشید)

حالا سوالاتم:

1-ولی php هیچی بلد نیستم ! برای این کار چقدر php باید بلد باشم؟ اگر میشه یه مقدار توضیح بدید.

2-چرا تگ های وردپرس یا همون توابعش مثل توابع مثلاً بلاگفا نیستند؟ یعنی یه ساختار عجیبی دارند که من هنوز ازش سر در نیاوردم ! برای مثال برای عنوان پست توی هز پوسته ای یک تابع (یا تگ) نوشته شده !!!! یا برای سایر موارد. اگر میشه در مورد این ساختار توابع وردپرس و این که چرا توی قالب های مختلف فرق دارند توضیح بدید.

3- من که گفتم php هیچی بلد نیستم پس حالا اگر این قالب رو تبدیل کردم فایل فانکشن اون رو چیکار کنم؟ یعنی میشه براش فایل فانکشن نذارم؟ یعنی میشه یه پوسته فایل فانکشن نداشته باشه؟ اصلاً محتویات فایل فانکشن چیه؟ فایل فانکشن چه کاری رو انجام میده؟

مرسی. اگر میشه محبت کنید هر سه سوالم رو کامل جواب بدید.

لینک به ارسال

درود.

1 : ببینید ، هیچی بلد نبودن که... تبدیل پوسته بیشتر به آشنایی با توابع نیاز داره. یعنی شما اگر html هم بلد باشید و نحوه ی کار و استفاده از توابع وردپرسی ، میتونید قالبتون رو درست کنید. البته برای شخصی سازی بیشتر به کمی دانش php نیاز دارید. به قدری که حداقل سردرگم نشید.

2 : هر سیستمی تگ های مختص به خودش رو داره یاور جان ، اگر همه مثل هم باشند که.. اتفاقا توابع وردپرس بسیار بسیار راحتتر از اونچیزی هستند که فکر میکنید ! برای مثال : برای نمایش تایتل پست / صفحه در حلقه :

<?php wp_title(); ?>

نمایش محتویات پست ( متن های درون پست )

<?php the_content(); ?>

کد های بالارو باید بین دو کد زیر قرار بدید تا به سیستم بفهمونید بخش پستتون از این بخش شروع میشه :

<?php while (have_posts()) : the_post(); global $post;?>

<?php endwhile; ?>

پیشنهاد میکنم از ژنراتور پارسی : http://wp-parsi.com/generator/ استفاده کنید. کارتون رو بسیار راحت میکنه.

3 : فانکشن هیچ بخش سختی نیست ، میتونید در پوسته ی خودتون از این بخش استفاده نکنید.

فانکشن برای تغییرات پیشرفته تر قالب هست ، شما فعلا قالبتون رو ترجمه کنید و بعد رفته رفته سوالاتون رو مطرح کنید تا دوستان راهنماییتون کنن و شما هم بیشتر آشنا بشید.

البته بنده هم سوادی ندارم ، دوستان هستند تا توضیحات دقیقتری بدند. پیشاپیش اگر اشتباهی داشتم پوزش

ویرایش شده توسط MooCHooL
لینک به ارسال

برای نمایش تایتل پست / صفحه در حلقه :

<?php wp_title(); ?>

برای نمایش عنوان پستها در وردپرس از این تابع استفاده میشه :

<?php the_title(); ?>

دوست عزیز yavar99 ، شما میتونید با یک جستجوی ساده به توابع وردپرس توی نت دسترسی پیدا کنید و هر کجای قالبتون هر تابعی لازم داشتید رو میتونید استفاده کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...