رفتن به مطلب

تغییر یک فایل php توسط فایل دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام.

من میخوام مثلاً داخل صفحه ی setting.php چند تا فیلد بزارم که یه سری متغیر رو بگیره اطلاعاتش رو و اون اطلاعات رو جایگزین کنه داخل یک فایل php دیگه ، مثل config.php

مثلا ما از قبل ، داخل صفحه ی config.php به این شکل موارد زیر رو تعیین کردیم :

$title = 'سایت شخصی محمد';
$email = 'mohammad@google.com';

حالا میخوام داخل صفحه ی setting.php یه سری فیلد تعیین کنم که اطلاعات جدید رو بگیره و داخل صفحه ی کانفیگ جایگزین کنه.

مثلاً کاربر برای title$ عنوان دلخواه خودش رو وارد کنه و submit کنه تا در config.php ثبت بشه !

و برای ایمیلش هم همینطور ، داخل صفحه ی setting.php وارد کنه ایمیل جدید رو تا در صفحه کانفیگ جایگزین شه.

ممنون میشم کمک کنید (( فوریه ))

لینک به ارسال

فایل php رو به اینصورت می شه تغییر داد ولی تغییراتش رو به این راحتی نمی شه ذخیره کرد مگر اینکه کار با دیتابیس را بلد باشید

ولی اگر منظورتون در استفاده از وردپرس باشه وردپرس راه های متعددی برای این قبیل کارها داره

اصولا آنالیز شما اشتباهه

فرض کنید صد کاربر دارید و هر صد نفر در حال ویرایش فرم هستند و کاربر صد و یکم برگه کانفیگ رو داره می خونه

چی باید توی صفحه ببینه یک سری فیلد که مرتب دارند تغییر محتوا می دند؟

مگر اینکه هر کاربر بخواد خودش تغییراتی رو که اعمال کرده ببینه که باز می شه بحث دیتابیس و فراخوانی اطلاعات از دیتابیس

البته اگر قصد ذخیره نداشته باشید و فقط قرار به نمایش تغییرات به خود تغییر دهنده باشه به راحتی می تونید با متد پست یا گت اینکار را بکنید

لینک به ارسال

ممنونم استاد عزیز.

این کدی که بنده دارم می نویسم، تک کاربره هست و همزمان توسط چند نفر تغییر داده نخواهد شد.

البته ربطی به وردپرس هم اصلاً نداره و اختصاصی هست.

بنده میخوام یک صفحه برای این اسکریپت خودم بسازم که بتونه مقادیر متغیر ها رو تغییر بده. همین...

و بعید می دونم به دیتابیس هم نیازی داشته باشیم در این بخش.

ممکنه راهنمایی کنید چطور این صفحه تنظیمات (setting.php) رو بنویسم که بتونه مقدار متغیر هایی مثل email$ و title$ رو تغییر بده از فایل کانفیگ ؟!

شما می تونین فرض کنید یه چیزی میخوام بنویسم ، مثل صفحه تنظیمات عمومی وردپرس. همون جایی که تایتل سایت و ایمیل مدیر و ... نوشته میشه.

لینک به ارسال

امکان تغییر فایل php مانند یک فایل متنی هست. باید Separator در نظر گرفته بشه

پیشنهادم استفاده از ini هست

http://php.net/manual/de/function.parse-ini-file.php

لینک به ارسال

اقا پارسا من اصلا چیزی متوجه نشدم از چیزی که دادین.

لطف میکنید با 1 مثال ساده راهنمایی کنین عزیزان ؟

توی پست #3 توضیح کامل رو دادم .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...