رفتن به مطلب

من و مشکلاتم :پیشنهادی بدید

پست های پیشنهاد شده

سلام

بچه ها هیچ جا رو بهتر از اینجا ندیم درد دل کنم و راهنمای بخوام

اقا من 25 سالمه

کارشناسی عمران دارم

الان هم همیشه خونه ام

دلم گرفته شغلی ندارم بی پولم

رفتم برای کار کسی به بی تجربه و بی سابقه کار نمی ده

از 9 صبح تا 3 یا 2 نصف شب تو اینتنرنتم

روزی یک گیگ نیم مصرف اینترنت دارم فردا میرم نامحدود بگیرم

مردم اینقدر پول دادم

میدونید الان نمیدونم باید چکار کنم

اصلا هم زن نمیخوام بگیرم (همون ازدواج کنم )

3 تا سایت هم دارم همون ها رو هم از .... اپ نمیکنم

واقعا خیلی تنبل شدم اون سه نقطه بالا هم تنبل بذارید یه موقع چیز بد نخونید

ریش هام بلند شده حوصله اس ام دادن هم ندارم یا زنگ

نمیدونم چه مرگم شده

از این مملکت از رفتار ها از کارهای غیر مهم خسته شدم اصلا نمیدونم چرا کسی به فکر ما نیست

رفتم 400 تومن پول دادم برای ازمون ازمایشی تو وسط تابستان بعد ازاد قبول شدم و خواستم پول پس بگیرم میگن نمیشه قانون ما اجازه نمیده تازه به علت بی پولی همون دانشگاه نرفتم

سه روز پیش رفتم تغییر شرکت اینترنت بدم هر روز منو بین مخابرات و شرکت پاس داده میشه

کلا تو این جامعه قانون برای بد بدبخت بیچاره ها خوب عمل میکنه

همیشه میگم خدایا رحم کردی بر ما که مسلمان شده ایم و جزء کفار نبودیم

والا به خدا هیچ کس بد بخت و بیچاره نیست یه عده ای هستن که دیگران را بیچاره میکنن

چرا باید بعد این 5 سال درس خوندم باز برگردی به خونه اول

از پارتی بازی از بد قولی حسودی های بعضی ها از دوستانی که منو خر میبینن

مثلا 25 سال سن داریم

بگن تفریحت چیه

واقعا نمیدونم چه تفریحی دارم کلا با اخم خیلی انس دارم

من نمیدونم به چه گناهی مشکلات می ریزه بر سرم

الان 13 ماهه همینه کارم

طعم خیال راحت کی باید بچشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط mortezafox
لینک به ارسال

ببین رفیقه من دنیا دیگه دنیای قدیم نیست , باید زرنگ باشی

اگه سرتو خم کنی و صداتو در نیاری 100% میزنن تو سرت بدون رو دربایستی حتی نزدیکترین کست

سربازی رفتی؟

دانشگاه چطوری درس خوندی؟ مثل من فقط شب امتحانی ؟!

خیلی از دانشجو ها بی سوادن با اینکه لیسانس و فوق و ... دارن

چون شب امتحان خوندن یا هم فقط حفظ کردن و هیچ کار عملی و یا یادآوری در برنامه اش نداشته

خودت ببین جزو کدوم دسته ای

در ضمن تا وقتی کار ثابت نداشتی / خدمت نرفتی به فکر زن گرفتن نباش چون هم خودتو بد بخت می کنی هم زنتو

حتما حتما هم نباید در رشته تحصیلیت بری سرکار و پشت میزو ...

مثل من و دیگر دوستان باش

رشتم حسابداریه اموزشم میدم اما چون دانشجو ام و خدمت نرفتم هیچ جا بهم کار نمیدن

منم بجاش دارم طراحی میکنم و پول در میارم

پس به فکر این نباش که دولت پاشه بیاد برا این همه جوون بی سواد و کارنابلد و پرتوقع کار بده خودت به فکر خودت باش

از گوشه گیری هیچی عایدت نمیشه

خودم به شخصه همین کار رو تست کردم جواب نداد, آستین همت رو بالا بزن و از یه جایی شروع کن حتی از کارگری بالاخره به اوج میرسی ;)

ویرایش شده توسط فرهاد
لینک به ارسال

دقیقا وضعیت منم شده مثل شما ولی من خیلی وضعیتم از شما بدتره هر شب بیاد با ترس بخوابم !!!

الان توی ایران همه دنبال این هستن که واسه رسیدن به خواسته های خودشون بقیه رو له کنند !!! از بی احترامی به عقاید بگیر تا اخر ...

فکر نمیکنم تا چند سال دیگه بتونم توی ایران طاقت بیارم باید از اینجا رفت البته اگه وضعیت تحریم و فشار بخواد اینجوری ادامه داشته باشه دیگه چاره ایی واسه ادم نیست !!

واسه پیشرفت ادم نیاز به حمایت داره نه تن دادن به سختی زیاد ...

لینک به ارسال

والله شما می گید کار نیست. من خودم تو همین انجمن دو تا کار داشتم که برام کسی برنامه نویسی کنه. از بین این همه اعضا تنها دو نفر پیغام دادن که کاری که من می خوام را می تونن انجام بدهن !

یه روز هم بیشتر کار نبرد و 50 تومان کاسب شد. الان 50 تومان کمه در یک روز؟ بدون اینکه هزینه جانبی و خطری را ایجاد کنه !

دیگه برنامه نویسی و ... نرم افزای که تحریم نمی شناسه. ما مشکلات زیادی داریم که من خودم به عنوان کسی که زیاد از طریق تجارت خارجی ایران پول در می آوردم کلی اوضاع زندگی من فرق کرد. حتی به خاطر این نقل مکان دادم و آمدم شهرستان ( کی می خواد اجاره خونه این تهران را بده ! ) انصافا خیلی بهتر شد. الان وضعم رو به بهبوده. من تهران هر چی درآرودم دادم به این مالکان دفتر و خانه .

شما حتی یک سایت انگلیسی نمی زنید تا کارهای خارجی ها را انجام بدهید بعد می گویید که همه تلاش را کردیم و به نتیجه نرسیدیم؟

بیایین اینم کار می تونید انجام بدهید ؟

http://forum.wp-parsi.com/topic/13668-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A2%DA%98%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C/

لینک به ارسال

سلام

عزیز مشکل از خودته.. مملکت مشکل داره یعنی چی؟مملکت مشکل داره که داره... این مشکل واسه همه ادم های این مملکت هست... باز خوبه رشته منم عمرانه میدونم یه چیز هایی رو.. اولا عمران رشته ای هست که شغل آراد هست... و اصلا کمتر نیاز به پشتیبانی دولت داره... دوما به قول دوستمون سواد عمرانتون چقدره؟ اصلا معدلتون چنده؟ بالای 17 هستید؟اگه هستید با تقلب بالای 17 هستید یا اینکه خودتون خوندید؟ اگه خودتون خوندید شب امتحان خوندید یا در طول ترم؟

شما اول باید برید داخل یه شرکت رایگان هم که شده باید کار کنید.. تا زیر و بم کار رو یاد بگیرید...

در ضمن شما به قول خودتون اونقدر تنبیلی میکنید که سه تا سایتتون رو هم بروز نمیکنید..

اصلا شما تا الان خارج از شهرتون برای کار رفتید؟

تا فردا میتونم از شما ایراد بگیرم.. چون تنها مشکل از خودتون هست نه دیگران...

راه حل اینه که کمر همت رو ببنیدد و حتی اگر شده کارگری کنید(اگر هنر دیگه ای ندارید) تا از این وضع در آید...

لینک به ارسال

سلام

عزیز مشکل از خودته.. مملکت مشکل داره یعنی چی؟مملکت مشکل داره که داره... این مشکل واسه همه ادم های این مملکت هست... باز خوبه رشته منم عمرانه میدونم یه چیز هایی رو.. اولا عمران رشته ای هست که شغل آراد هست... و اصلا کمتر نیاز به پشتیبانی دولت داره... دوما به قول دوستمون سواد عمرانتون چقدره؟ اصلا معدلتون چنده؟ بالای 17 هستید؟اگه هستید با تقلب بالای 17 هستید یا اینکه خودتون خوندید؟ اگه خودتون خوندید شب امتحان خوندید یا در طول ترم؟

شما اول باید برید داخل یه شرکت رایگان هم که شده باید کار کنید.. تا زیر و بم کار رو یاد بگیرید...

در ضمن شما به قول خودتون اونقدر تنبیلی میکنید که سه تا سایتتون رو هم بروز نمیکنید..

اصلا شما تا الان خارج از شهرتون برای کار رفتید؟

تا فردا میتونم از شما ایراد بگیرم.. چون تنها مشکل از خودتون هست نه دیگران...

راه حل اینه که کمر همت رو ببنیدد و حتی اگر شده کارگری کنید(اگر هنر دیگه ای ندارید) تا از این وضع در آید...

چرا رایگان ؟ مگر کار نمی کنه ؟ این دوستمون درست می گن. در ایران کار با آشنا و رابطه هست نه بر اساس ضابطه و توانایی. اول اینکه 80درصد اقتصاد کشور دولتی است . خیلی از نخبگان کشور هم به خاطر این رابطه ای بودن ایران را ترک می کنند . توصیه من به ایشان این است که اگر می خواهند در رابطه با عمران کار کنند بهتر است از فضای اینترنت فاصله بگیرند. الان اعتیاد به اینترنت دارند.

اگر دانش این کار را داشته باشند بایستی از شهرهای اطراف تهران و شهرستانها شروع کنند و با معماران و مهندسانی که الان کار می کنند آشنا شوند . تنها یک جرقه کافی است تا کسی که دانشی دارد خودش را به مراحل بالاتر برساند.

مخصوصا اینکه صبح زود می بایستی از خواب بیدار شد. بسیار تاثیرگذار است.

ویرایش شده توسط javad abbasi
لینک به ارسال

خوب همه دوستان درست گفتند و صحيح منم چندتا چيز اضافه ميكنم

هميشه خيلي چيزها هست كه باعث كندي روال زندگي و افتادن طرف ميشه اما چيكار ميشه كرد ؟ بيخيال بشيم؟؟

منم ميگفتم كارنيست . بلد نيستم . نميتونم . پول ندارم و... اما ميدوني چيه

فقط يه دفعه رفتم دنبال كار و ديدم كه توقع بايد كم كنم

فكر اين نباشم ماهي 2 ميليون اول كاري بدن

توقع نداشته باشم من كه كاري بلد نيستم كار توپ زياده

پس توقع كم كردم و خداروشكر

مرتضي نظري حرف قشنگي زد يه موقعي آدم براي اينكه تجربه به دست بياره بايد پول هم بده چون اون تجربه پول بهش ميده

جوادجان گفت كه روزي 50 . اما واقعا روزي 50 براي ما ايرانيان يعني فقط پول بنزين و... . اما تجربه كار بگير

چند وقت پيش(4 ماه پيش) شخصي سفارش كار داد. به شخص مبلغ پاييني گفتم ميدوني چرا؟من بلد نبودم ابزارك بسازم :D

مجبورشدم ياد بگيرم از جيب هم دادم اما چيزي ياد گرفتم كه توي طراحي هاي بعديم دارم توپ استفاده ميكنم و هزينه خوبي هم ميگيرم

خلاصه داداش فرهاد گفت آستين بزن بالا و تجربه كار كسب كن و كنارش دانشگاه بعد ميتوني به خواسته هات برسي

لینک به ارسال

<p>سلام به همه رفقا

ممنون از صحبت ها و وقتی که گذاشتید

دوستان

من درسامو تمام طول ترم میخواندم یعنی هر روز هرچی که استاد میگفت انجام میدادم معدلم هم 14 هست یکم خنگ هستم تو یادگیری ولی وقتی یاد بگیریم عملکرد و انجامش را با تمام دقت و حوصله انجام میدم

دوستان رشته عمران درسته خواندی و مسئله داره همون ها رو خوب خوب یاد دارم ولی اونچیزی که تو دانشگاه میخونی با کار فرق داره

تو دانشگاه یاد می گیری که با دست محاسبه کنی درحالی که تو بازار کار بانرم افزار :unsure:

بچه ها اینکه کار نیست واقعا باید دید چه کاری هست ؟ رشته من عمران هست هرچی که با میلکرد اهن بتن و خاک سرکار داره یه طرفش به عمران وصل میشه

مثلا رفتم تو چند کارگاه ساختمانی همون اولش گفتم بدون حقوق میام کار میکنم یه چیزی یاد بگیرم اون بنده خدا به حساب سرپرست کارگاه بهم گفت کار بخصوصی نیست فقط میتونی جای بالابر باشی !!!

خوب میخواستم برم ولی بعد غروبی رفتم جای مهندسی که واقعا مهندسه و اخلاق داره و ....

اقا ایشون گفتن بیا پیش بچه ها هروقت خواستی بیا هرجا رفتی برو خودت درگیر کن حالا فردا میرم اونجا ببینم چه خبره

دوستان درسته تو نبود تو کاستی استعداد شکوفا میشه ولی نه تو هیچ

اون روز یکی از بچه های که تو کار راه هست میگه به خدا 4 ماه به 4 ماه حقوق میدن اونم با اعتصاب و دعوا

وقتی ادم همچین چیزای رو میشنونه اصلا میگه من برم یاد بگیرم که بشم یکی مثل رفیقم تازه با تجربه کاری و سابقه

بعضی ها میگن جوانان پرتوقع والا به خدا این جوان بی چاره هیچ گناهی نداره اصلا نمیدونه توقع چیه

یه نمونه از چین گولک بازی های نظام اموزشی رو میشه امروز دید

سنجش امده ثبت نام ارشد 93 میکنه درحالی که نتایج تکمیل ظرفیت 92 را هنوز اعلام نکرده

وقتی یه سازمان این قدر بی برنامه هست و یا اینکه به فکر جیبش هست اون وقت نباید توقع داشت که اقا چرا زودتر اقدام نمیکنید یه دو یا چند ماه دودل باشی بخونی یا نخونی بعد که یه ماه موند به کنکور تازه به فکر باشی

خوب این یه نمونه اموزشی بود هزار مورد دیگه

ادم باید تلاش کنه که به چیزی برسه حالا علم ثروت و یا هنر و یا دین

ولی وقتی نیست و پشتوانه ای نیس%

ویرایش شده توسط mortezafox
لینک به ارسال

بگذار حرف هات با مثال بگم

من يه روزي دوست داشتن كامپيوتر يادبگيرم(اصلا نت و... چي بود)

بعد مدتي ديدم فلاني كه دوستمون هست مهندسي رايانه(نرم افزار) داره اما بيكاره

آقا ما هركي ديديم بد بخت تر از ما گفتم برم چي بخونم همه گفتن الكتروتكنيك(برق قدرت) توپ و پول توشه و... هر كي هم بود راضي بود و حقوق ....

ما خونديم بعد فهميديم بعله چه غلتي كرديم كار كجا بود همه بيكارن يارو مهندسي داره بيكاره من كه هيچ

بعد فهميدم كه :

اگر كاري كه دوست داري ادامه بدي بهترين كار هست حتي رفتگري

شايد بچه هاي تهران بدونن

توي تهران يه پاركي هست تقريبا انتهاي اتوبان امام علي سر مسگر آباد

خلاصه ما ديگه خفتمون كرد :lol: گفتم برم تو پارك رفتم تا دستشويي ها رو ديدم پوكيدم :blink: :blink: :blink:

يارو باغبون بود و باغبوني دوست داشت و توي بدترين نقطه تهران يه پارك داره

دستشويي هاي اونجا با گل و فرش و لامپ و آهنگ درست كرده بود براي همين كارش آقا چند دفعه تمجيد و تشويق و حقوق توپ و... دادن

حساب كن اين همه باغبون پارك چرا دولت حقوق توپ و مزايا مثل سفر كربلا و... نميده؟

لینک به ارسال

من با ین حرف دوستان که همه چیز استعداد یک فرد رو در نمره دانشگاهی و زمان مدرسش میسنجن واقعا مخالفم !!!

یک فرد ممکنه در یک چیزی استعداد داشته باشه وقتی که من از عربی خوشم نمیاد به زور میگن بشین بخون و تنها نمره ایی که میارم 4 هستش این معلوم میشه من اصلا استعداد ندارم؟؟؟

من از وقتی وارد طراحی وب شدم فهمیدم راه اصلی من اینجاست نه خوابیدن سر کلاس !!!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...