رفتن به مطلب

استایل به جدول بر اساس ترتیب

پست های پیشنهاد شده

من تو یه صفحه 3 تا جدول دارم که با table ساخته شده و هیچ کدام ایدی یا کلاس ندارن.

چطور میتونم به جدول ها بر اساس ترتیب استایل بدم؟

مثلا جدول شماره 2 با این استایل:

table:(2){
height: 685px;
width: 350px;}

البته من اینجوری استایل دادم نشد. میخواستم ببینم راهی داره بر اساس ترتیب استایل بدم؟

این کدی بود که یکی از دوستان واسه استایل دادن بر اساس ترتیب li ها انجام میشد:

li:nth-child(4){
display:none;
visibility:hideen
}

میشه واسه تیبل ها هم به این صورت استایل داد؟

ممنون

لینک به ارسال

به هر تگی میشه استایل داد. مثلاً:

<table class="hasan">
<tr class="taghi">
<td class="naghi">

حالا میخواین یکی در میون مشابه باشند؟ یکی در میون بهشون استایل مشابه بدید - یا چیز دیگری؟

لینک به ارسال

به هر تگی میشه استایل داد. مثلاً:

<table class="hasan">
<tr class="taghi">
<td class="naghi">

حالا میخواین یکی در میون مشابه باشند؟ یکی در میون بهشون استایل مشابه بدید - یا چیز دیگری؟

من مشکلی که دارم تیبل هام کلاس یا ایدی نداره و نمیتونم براشون کلاس و ایدی تعریف کننم وگرنه اینکار رو میکردم.

میخواستم بدونم ایا میشه تگ تیبل ما که تو صفحه سه تا تگ تیبل وجود داره بهشون بر اساس شماره استایل داد؟ مثلا تیبل اول، تیبل دوم ،تیبل سوم

لینک به ارسال

در مجموع 3 حالت برای نمایش وجود داره : 1 - جدول رو دستی می نویسید 2 - جدول رو افزونه میسازه 3 - جدول رو embed می کنید. در دو حالت اول می تونید بهش استایل بدید - اما در حالت سوم نه

آیا به شکل دیگری جدولتون ایجاد میشه؟

لینک به ارسال

جداول رو به صورت rss وارد میکنم.

ببینید به صورت کلی میتونم استایل بدم به این شکل :

table{
height: 685px;
width: 350px;}

و این کد کار میکنه و به 3 تا جدولی که از یه آدرس rss گرفته شده استایل میده. منتها میخوام مثلا عرض جدول شماره یک بشه 300 و جدول شماره 2 مثلا 250 و سومی....

حالا مسئله اینجاست که چطور میشه با کدی گفت مثلا table1{width:300px} , و الی آخر

لینک به ارسال

ببینید جدای از این جداول - وقتی شما محتوای جای دیگری رو ایمپورت می کنید دو حالت بیشتر ندارید یا بر روی سایتتون ذخیره کنید مثل همین پلاگین های rss calling که در اینصورت می تونید در اون ها به هر شکلی دخل و تصرف کنید

اما زمانی که بر روس سیستم شما ذخیره نمیشن پس کاری هم نمی تونید بکنید مثل مثلاً اسکریپت های وبگذر یا مشابه اونها - پس اگر خیلی براتون مهم هست که تغییرات بدید باید سعی کنید روی سیستم خودتون ذخیرشون کنید. $!

لینک به ارسال

من با این صحبت شما موافقم. ولی وقتی میشه مثلا کدی داد که جداول به چه طول و یا عرضی باشن و یا استایل های دیگه و این استایل ها روی تمامی عناصر حتی عناصری ه به صورت rss وارد صفحه میشن. چطور نمیشه مثلا گفت که جدول اول به این طول و عرض و جدول دوم به این طول و عرض و جدول سوم به این طول و عرض، الان من از طریق این کد :

table
{
border-collapse:collapse;
height: 670px;
width: 350px;
}
table, td, th
{
border:1px solid #007bb6;
}

تونستم به تمامی جداولی که از طریق rss توی این صفحه قرار دادم استایل بدم.

حالا میخوام چون rss مذکور 3 تا جدول داره به هر جدول طول و عرض مشخصی بدم.

میشه مثلا گفت؟

table: nth-child(1) {}
table: nth-child(2) {}
table: nth-child(3) {}

ویرایش شده توسط fantome0
لینک به ارسال

بله کاملاً درست می فرمایید - می دونید چرا؟ چون دارید از مثلاً content table‌ # که متعلق به استایل content سایت خودتون هست بهش استایل میدید

اما اگر بخواین بینشون فرق بذارید با چی فرق میذارید؟ با کلاس یا آی دی - درسته؟ خب چه جوری؟

بریم جلو شاید به نتیجه برسیم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...