رفتن به مطلب

سوال در مورد تاثير تعداد برچسب ها

Just.RAP

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت بچه هاى وردپرس پارسی

يه سوال مهم دارم,

دوست من يه سايت دانلود داره و الکساش حدود 200،000 جهانه و بازديدش خوبه و پست ها اختصاصيه.(اين اطلاعاتو گفتم شايد واسه جواب دادن لازم باشه)

اين دوستم تا چند روز پيش واسه مطالبش زياد برچسب ميزاشت,حدود 25-20 تا واسه هر مطلب,ولى چند روزى ميشه ميگه شنيدم که اگه برچسب ها کم باشن و از 10 تا بيشتر نشن و ميانگين 10 تا واسه هر مطلب باشن واسه سئو و بازديد سايت بهتره,از چند نفر هم پرسيده بود همينو بهش گفته بودن.

الان من ميخوام بدونم واقعأ قضيه اينطوريه؟

يا اگه برچسب ها بيشتر باشن برا سئو و بازديد بهتره؟

متشکر ميشم اگه جواب بديد.

ویرایش شده توسط Just.RAP
لینک به ارسال

فکر میکنم از این جهت میگن تعداد تگها کم باشه که مطلب اصلی رنک بهتری بگیره

وقتی تعداد تگها زیاد باشه به همون نسبت تعداد مطالب تکراری در صفحات زیاد میشه

باید تلاش رو بر این بزارید که بهترین تگها را برای جستجو انتخاب کنید

لینک به ارسال

فکر کنم سئو با بازدید دو چیز متفاوت باشن

هر چی تگ ها کمتر باشن سئو مطلب بالاتر هست و ارزش مطلب بالاتر هست

ولی بعضی از سایت ها رو که ببینید کمتر از 20 تا تگ نمیزنن و بازدیدشون هم فقط از روی تگ هاست

تجربه میگه که اگر چه تگ باعث پایین اومدن سئو میشه ولی بازدید رو بالا میبره

لینک به ارسال

ببینید مبحث Tag Optimization خیلی پیچیده هست

و با راحتی میشه گفت 90 درصد وبسایت های ایرانی اصلا رعایت نمیکنند

اما بهترین راه که من همیشه به همه میگم اینه که شما یک سری تگ اصولی براساس ساختار سایت تعریف کنید و سعی کنید با اونها در پست ها بازی کنید و ساختار سایت براساس اونا بچینید

لینک به ارسال

چیزی که من شنیدم فکر کنم ان بود که 10درصد کل متن و مرتبط به متن باید باشه..(راست و دروغیش رو نمیدونم!!) اما خودم که کم میزنم از سایت هایی که زیاد میزنن بدم میاد!!!

لینک به ارسال

فکر میکنم از این جهت میگن تعداد تگها کم باشه که مطلب اصلی رنک بهتری بگیره

وقتی تعداد تگها زیاد باشه به همون نسبت تعداد مطالب تکراری در صفحات زیاد میشه

باید تلاش رو بر این بزارید که بهترین تگها را برای جستجو انتخاب کنید

ممنون آقا پارسا . حرفتون صحیح

خب با افزایش صفحات تکراری امکان چه پیامدهای بدی روی سایت ممکنه پیش بیاد ؟!

فکر کنم سئو با بازدید دو چیز متفاوت باشن

هر چی تگ ها کمتر باشن سئو مطلب بالاتر هست و ارزش مطلب بالاتر هست

ولی بعضی از سایت ها رو که ببینید کمتر از 20 تا تگ نمیزنن و بازدیدشون هم فقط از روی تگ هاست

تجربه میگه که اگر چه تگ باعث پایین اومدن سئو میشه ولی بازدید رو بالا میبره

ممنون . حرف شما هم صحیح ولی همه ی سایت های ایرانی بیشتر سایت های دانلود مدنظرم هست بیش از 20 تگ میزنن و بازدیدشون هم خوبه یعنی بگم عالیه و از همه مهمتر توی نتایج سرچ گوگل بهترین گزینه ها هستن ! پس حرفای گوگل مبنی بر صفحات تکراری زیاد میشه و سئو میاد پایین و .... بهتره بگیم کشکه ! نه ؟

اما بهترین راه که من همیشه به همه میگم اینه که شما یک سری تگ اصولی براساس ساختار سایت تعریف کنید و سعی کنید با اونها در پست ها بازی کنید و ساختار سایت براساس اونا بچینید

ممنون ! یعنی مثلا 10 تگ به صورت (دانلود بازی-دانلود نرم افزار-برنامه جدید-دانلود رایگان و ....) انتخاب کنیم و توی پست ها از اونا استفاده بشه با تغییر !؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدید .

در آخر هم ممنون از همتون بخاطر توجهتون . (گل)

لینک به ارسال

خب با افزایش صفحات تکراری امکان چه پیامدهای بدی روی سایت ممکنه پیش بیاد ؟!

البته مطالب تکراری.

یکی از مسائلی که باید به آن توجه کرد این هست که صفحات دارای مطالب یکتا باشند و مسلما دسته ها و برچسبها یکی از عوامل جلوگیری کننده این یکتایی هستند

برای حل این موضوع با توجه به ساختار پوسته می‌توانید در صفحه برچسبها و دسته ها از عنوان مطلب + خلاصه مطلب استفاده کنید یا به شکلی فقط عنوان را نمایش دهید

لینک به ارسال

ممنون ! یعنی مثلا 10 تگ به صورت (دانلود بازی-دانلود نرم افزار-برنامه جدید-دانلود رایگان و ....) انتخاب کنیم و توی پست ها از اونا استفاده بشه با تغییر !؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدید .

در آخر هم ممنون از همتون بخاطر توجهتون . (گل)

بله حدودا درسته

اما این که سئو و بازدید فرق دارند کاملا اشتباه هست

تگ اگر زیاد باشه خودش حالت Spammy برای سایت ایجاد میکنه.چه برازی کاربر چه اسپایدر.

سئو یک تعریف علمی داره یک تعریف عملی.توی تعریف عملی شما باید شرایطی را برای سایت درست کنید که موتور جستجو و کاربر هر دو به یک میزان از سایت استفاده کنند.برای همین توی الگوریتم پاندا رفتار کاربر در برخورد با وبسایت یکی از نکات مهم بود

لینک به ارسال

البته مطالب تکراری.

یکی از مسائلی که باید به آن توجه کرد این هست که صفحات دارای مطالب یکتا باشند و مسلما دسته ها و برچسبها یکی از عوامل جلوگیری کننده این یکتایی هستند

برای حل این موضوع با توجه به ساختار پوسته می‌توانید در صفحه برچسبها و دسته ها از عنوان مطلب + خلاصه مطلب استفاده کنید یا به شکلی فقط عنوان را نمایش دهید

مرسی آقا پارسا

خب کدوم سایتهای دانلود این کار رو کردن !؟ با این وجود توی سرچ بالاترین ها هستند ! (تازه ورژن جدید مطالب هم که میاد توضیحات پست قبلی رو کپی می کنن واسه پست جدید بدون تغییر! ) اینم میره توی بحث یکی از شعارهای گوگل ؟!

ببخشید ولی جواب اینکه مطالب تکراری توی سایت باشه چه بلایی به سر سایت میاد رو ندادین . ممنونم داداش :)

لینک به ارسال

سایتهای دانلود به خاطر حجم بالای بروزرسانی رتبه خوبی دارند

مطالب تکراری همون کپی کردن سایتها از روی یکدیگر میشه = درجا زدن. در نتیجه پیشرفتی نیست. گوگل هم با پاندا با این کار مقابله میکنه

مطلب مرتبط: تکرار مطالب از دید سئو

3 حالت ممکن کپی کردن یک مطالب

• حالت اول: شما مطالبی را که سایت دیگر منتشر شده است را همزمان منتشر می کنید. اگر مطلبی را که در سایت دیگر منتشر شده است به صورت همزمان در سایت خود منتشر کنید. گوگل دو سایت با محتوایی نزدیک به هم ولی در دو دامنه متفاوت را مشاهده می کند!و احتمالا دو سایت با محتوای یکسان ولی با حاشیه های متفاوت. گوگل هر دو مقاله را می بیند و تصمیم می گیرد که مطلب جدیدتر باید از ایندکس گوگل حذف شود. این تصمیم گیری بر اساس فاکتورهای زیادی صورت می گیرد که کدام مطلب برای نمایش در گوگل مناسب تر است. به طور کلی ، وقتی همه چیز مساوی است.گوگل سعی خواهد کرد که متن اصلی را بر اساس تشخیص خود نمایش دهد. اگر گوگل تشخیص دهد که متن شما برای جستجوگر مناسب تر است، این امکان وجود دارد که گوگل متن کپی شما را نشان دهد نه متن اصلی را. تعدادی از دوستان گلایه کردن که سایت انها از لیست گوگل حذف گردیده است و فکر می کنند که علت ان مطالب کپی شده ی انها است. ولی من حاضرم شرط ببندم علت ان بهینه سازی اشتباه،بک لینک های اشتباه ... می باشد، نه این موضوع که مطلب انها کپی می باشد.

• حالت دوم : شما مطلبی را منتشر می کنید که سایت های بسیاری قبل از شما ان را انتشار داده اند. این وضعیت شبیه وضعیت قبلی است. گوگل شما را براي اين کپي برداري مجازات نمي کند به اين دليل منطقي که بسياري از مطبوعات به اين صورت بايد حذف شوند! ولی قطعا نباید توقع داشته باشید مطلب شما همیشه در گوگل نمایش داده شود.

• حالت سوم: شما یک مطلب را در سایت خود چندین بار تکرار نموده اید. به اين معني که شما داراي ادرس های (url) متفاوت براي يک محتوا مي باشيد. اگر شما،مد ریرایت را روی سرور خود فعال کرده باشید، که به طور مثال ادرس webus.us/index.php?option=com_content&view=article&id=90 را برای شما به این صورت انتشار می دهد سئو-کپی-مطلب/www.webus.us . شما باید کاری کنید که گوگل موفق به دیدن هر دو ادرس نشود و اگر گوگل هر دو را ایندکس نمود یعنی دو صفحه با مطلب یکسان البته باز هم این نکته را ذکر کنم که گوگل یکی از انها را به صورت رقابتی نمایش می دهد که تجربه ی من نشان می ده که گوگل ادرس های (friendly URL (sef یا همان ریرایت مدها را نمایش خواهد داد.

حال به این بپردازیم که مشکل مطالب تکراری برای سئو چیست؟ علت داشتن تاثیر منفی تکرار مطالب را به زبان ساده بیان می کنم. فرض کنید شما سایتی دارید که پر شده است از مطالب تکراری ، وقتی گوگل به سایت شما سر می زند احساس می کند که وقت خود را تلف کرده و این ممکن است باعث کاهش رنک شما شود. و مسئله ی مهم دیگر این است که سایت های دیگری که محتوایی یکسانی با شما دارند اگر دامین قوی تری در ان ضمینه داشته باشند رنک بالاتری در ان مطلب نسبت به شما خواهند داشت. یک نکته را از من داشته باشید . همیشه مطمئن شوید که در همه ی صفحات تفاوت های برای جلوگیری از تکراری شدن صفحات وجود دارد و وجود navigation ,footer, sidebars... می تواند مفید باشد.

مساله ایی که اخیرا خیلی مشاهده کرده ام ایجاد چندین دامنه و تکرار مطالب یکسان توسط وب مسترها است و سعی کنید به جای داشتن چندین دامنه یک دامین را برای گوگل بهینه کنید.

لینک به ارسال

خب سوال من این بود که تگ ها باید حتما در آخر پست باشن؟

یعینی ممکن قالب من به طریقی داره تگ هارو نشون میده ولی از دید کاربر مخفیه؟؟؟ مثلا برا قشنگی سایت؟؟؟

سوال بعدی من اینه

اگه من از این کد تگی که دادید استفاده کردم و تگ ها در صفحات بیان و توسط کد css از دید کاربر مخفی کنم آیا ربات گوگل میبینتشون یعینی بلخره توی کد html صفحه که هستن

لینک به ارسال

خب سوال من این بود که تگ ها باید حتما در آخر پست باشن؟

یعینی ممکن قالب من به طریقی داره تگ هارو نشون میده ولی از دید کاربر مخفیه؟؟؟ مثلا برا قشنگی سایت؟؟؟

سوال بعدی من اینه

اگه من از این کد تگی که دادید استفاده کردم و تگ ها در صفحات بیان و توسط کد css از دید کاربر مخفی کنم آیا ربات گوگل میبینتشون یعینی بلخره توی کد html صفحه که هستن

فکر میکنم گوگل جدیدا این کلکهارو درک کنه!

لینک به ارسال

خب درک کنه مگه من خلاف کردم؟

منظور اینه که دید گوگل همانند دید انسان هست. و به قسمت مخفی توجهی نمیشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...