رفتن به مطلب

ایجاد سیستم پرسش و پاسخ تحت دسکتاپ و وب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

قبل از هر چیزی میخوام بگم که تنها قصدی که از این تایپیک دارم، یاد گرفتن و دونستن در حد آشنایی هست...

سطح منم رو که دوستان میدونند(اگه نمیدونند خیلی پایینه!!) پس مناسب سطحم یکم توضیح بدین چه مراحلی رو باید یاد گرفت تا چنین طرحی رو ایجاد و اجرا کرد...

اما طرح:

یک سری اطلاعات در داخل یک سی دی قرار بگیره(تا اینجاش مشکل ندارم) از کاربر هم به صورت آنلاین آزمون بگیره... یعنی کاربر از تو سی دی پاسخ بده، ولی پاسخش با پاسخ الگو موجود در دیتابیس موجود برسی بشه و درصد درستی سوالات به کاربر داده بشه.. البته هر کاربر هم فقط یک بار بتونه از طریق اون سی دی که دستش هست استفاده کنه... یعنی هر سی دی فقط یک بار بتونه جواب رو ارسال کنه...

یا به صورت کامل تر سوالات اصلا از طریق نت روی سی دی قرار بگیره... و هر سری سوالات یک بار بتونه پاسخ بده... (خیلی هم دوست دارم اینکار با پی اچ پی نجام بشه :) چون میخوام یک چیزی رو که یاد میگیرم به درد آینده منم بخوره...)

چیزی که من فکر میکنم نباید کار سختی باشه کل کارش درسته؟ البته شاید قفل گذاری واسه هر سی دی یکم مشکل درست کنه...

به صورت خلاصه بازم بهتر توضیح میدم:

با فرض اینکه 1000 کاربر 1000 تا دیسک رو در اختیار دارند...

ابزاری هم باید تعبیه بشه که اعضا در آن ثبت نام کنند...(با کد ملی و ...)

این دیسک ها حاوی مطالبی هستند (که احتمالا یا به صورت ثابت در دیسک ها وجود دارند و یا اینکه از طریق نت دریافت میشوند)

همچنین سوالاتی هم در آن موجود میباشد که سوالات آن نیز از طریق نت دریافت میشوند...

کاربر بعد از پاسخ دادن به سوالات، پاسخ های آن به دیتا بیس مذکور ارسال بشه و در آن ذخیره بشه و در پنل مدیریت موجود در اینترنت مدیران بتوانند پاسخ درست اعضا را ببینند(سوالات چهار گذینه ای هستند و بر طبق الگوی از پیش تایین شده در هنگام ایجاد سوال، تصحیح میشود و نتیجه رو میشه از پنل مدیریت دید...)

و امکاناتی که شما دوستان در حیطه این نرم افزار حدث میزنید که لازم هست وجود داشته باشه...

اول از همه به نظر شما اگه یک برنامه نویس این برنامه رو ایجاد کنه حداقل هزینه ای که باید براش پرداخت بشه چقدره؟

دوم: سطح برنامه نویسی، برنامه نویس باید در چه حدی باشه که بشه چنین چیزی رو ایجاد کرد؟

راستی من زیاد پیچ و تاپش دادم اگه خوب دقت کنید میبینید که زیاد سخت نباید باشه ;)

پیشاپیش از پاسختون متشکرم

لینک به ارسال

درخواستتون یه جوری گنگه از سی دی انتظار دارین اطلاعات ارسال کنه ؟ یا از سی انتظار terminate دارین؟ بعد این چه ربطی به سیستم تحت دسکتاپ یا وب داره ؟

به نظرم منظورت اینه که یه app طراحی شه که رو سیستم عامل ریخته شه و با اون افراد بتون آزمون بدن ( با اینترکت با یه سابت مرجع ) برای چک کردن پاسخ و ... اینکار یه جورایی یه داستانه ...

پیشنهاد من به شما اینه که یه app برای اسمارت فون و تبلت بنویسی که یه آزمون آنلاین باشه چندتا آزمون به صورت آزمایشی تعریف شه برای دسترسی به آزمونا کامل یه خرید اشتراک تهیه شه که از طریق حساب کاربری قابل در هنگام فعالساری app قابل ارتقا باشه ... برای طراحیشم شما باید ابتدا

با اصول برنامه نویسی آشنا باشین ( شی گرایی و کار با لایه و ... )

یه طرح اولیه از app آماده کنین

یه الگو از ظاهر app

و بخشای دیگه

حالا میرسیم نوبت زبان برنامه نویسی و المان سازی برای پلت فورم های

آندروید : html5, css3, js

آی او اس : html5, css3, js, jQuery, objective-c

+ اینکه برای هر پلتفورم نیاز به دسترسی به sdk و ide لازم رو دارین پیشنهاد اختصاصی ide برای آندروید eclipse و برنامه برای آی او اس Xcode هست البته ....

میتونی از فریمورک هم استفاده کنی مثل phonegap یا jquery mobile یا فریمورکای دیگه مثل phonejs یا joapp یا ....

اگه یه ادیتور میخوای که بتونی برای هردو در آن واحد بنویسی پیشنهاد من titanium استفاده کردم بد نبوده :)

حالا میرسیم به یه سوال مهم آیا من web app میخوام یا native app ....

لینک به ارسال

سلام عزیز

راستش منظورم از سی دی اینه که نرم افزار تحت ویندوز باشه و بر روی سی دی قرار داشته باشه...

سمت کاربر باید داخل ویندوز اجرا بشه برای همین میگم داخل یک دیسک هست...

اصلا سمت کاربر رو بیخیال، میشه تو برنامه اصلا یک کاری کرد که اصلا صفحه اینترنتی رو بالا بیاره...

برای نوشتن این سیستم چقدر باید به php مسلط بود؟

چیزایی که لازم داره:

یک سیستم مدیریت کاربر(همراه پروفایل اختصاصی برای هر کاربر)

یک سیستم آزمون

چون همه حرف هایی که من زدم تقریبا توی همین دو تا هستند!!

البته بازم میگم تنها جهت دونستن میپرسم... وگرنه من هیچی کد نوشتن بلد نیستم و میخوام اطلاعاتم رو یکمی بالا ببرم بدونم باید در چه سطحی برسم که بتونم اجراش کنم...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...