رفتن به مطلب

کاهش شدید و یک باره ورودی گوگل

رحیمی

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه

بعد از ده روز انتظار آخرش مجبور شدم یه تاپیک برای کاهش ورودی گوگل باز کنم. این وضعیت سایت من هست:

09437261812385164884.jpg

از تعجب دارم شاخ در میارم. در عرض یک روز (23/8) ورودی گوگل به یک چهارم مقدار قبل رسیده و تا الان هم ادامه داره. به طور متوسط impression سایت من 1500 بوده و clicks هم 300-400 اما الان ....

کارهایی که توی این مدت کردم:

1- یه فروم توی ساب فولدر نصب کردم البته حدود 10 روز قبل از این کاهش شدید. سایت مپ اون رو که ساب میت کردم لینک های سایت توی گوگل وب مستر تقریبا 25 درصد افزایش پیدا کرد. دو سه روز اول یه مقدار ارور برای دسترسی به سایت مپ جدید توی گوگل وبمستر داشتم که با تغییر در robots.txt درستش کردم

2- پایین همه پست ها لینک صفحه سایت در گوگل پلاس، بلاگ اسپات و تویتر رو اضافه کردم. فیسبوک هم که قبلا وجود داشت.

3- یه نکته ای هم امروز متوجه شدم و اونم این که زمان انقراض دامین یک ساله من 21/8 بوده که خیلی به زمان کاهش ورودی گوگل نزدیکه. البته من یک ماه قبل اون رو یک سال تمدید کردم و امروز هم پنج سال دیگه تمدید کردم. (البته امروز توی سایت های انگلیسی که سرج می کردم خیلی ها با استناد به گفته Mat cutt معتقد بودند که زمان انقراض دومین تاثیری توی سئو نداره) . پلن هاست هم چند وقت دیگه منقرض میشه که تمدید کردم.

--- با sucuri هم چک کردم سایت رو. malware یا همچین چیزی نداره.

حالا موندم چه اشکالی وجود داره. گوگل وبسمتر هیچ اروری نمیده جز گاها دو سه تا Crawl error .

به طور مثال، در مورد بعضی از پست های سایت از هر منظر که نگاه کنیم باید جزو چند نتیجه اول توی جستجو یا برخی کلمات کلیدی باشند (و قبلا هم بودند) اما الان توی چند صفحه اول هم به زور میان.

موندم چی کار کنم. شما چیزی به نظرتون میرسه؟

اگه نیاز هست بگید تا آدرس سایت رو هم بگم.

ویرایش شده توسط srh124
لینک به ارسال

بفرمایید:

GISTech.ir

رنک سایت از اول سال تا حالا 2 هست. تغییری نکرده. لینک ها هم ایندکس میشن. سرعت ایندکس شدن البته متغیر بوده. گاها کمتر از یک روز یعضی وقت ها هم بین 1-2 روز

(اگه خواستید چیزی کپی کنید و تو گوگل سرچ کنید حواستون باشه یه عبارت کپی رایت آخر متن کپی شده اضافه می کنه که اونو حذف کنید)

ویرایش شده توسط srh124
لینک به ارسال

وضعیت سئوی سایتتون نسبتا خوب هست ولی سرعت سایت نه :

این عکس رو ببینید :

38389258278035851258.png

و سعی کنید مواردی که در تصویر پایین ضعیف نشون داده رو تا میتونید بهتر کنید :

32544131204517093872.png

منظورم از افت رنک ، افت سایت شما در جستجوی گوگل بود ، مثلا اگه قبلا توی یک جستجو دوم بودید الآن پایین تر اومدید مثلا پنجم یا هفتم یا کلا دیگه نیستید توی جستجو و بعضی مطالب هست اونم توی صفحات بعدی ؟

لینک به ارسال

سایت بنده هم دقیقاً با این طور افت ها مواجه شده . دلیل خاصی رو براش پیدا نکردم اما حجم زیادی از ورودی گول رو از دست دادم و بازدیدهای سایتم به نصف کاهش پیدا کرده و امار الکسای سایت هم افت زیادی کرده . دوستان زیادی هم در انجمن این مشکل رو داشتن که دلیل خاصی (تغییرات مهمی) براش پیدا (اعمال) نکردن .

پیشنهاد میکنم اگر میدونید روندتون درسته همین رو ادامه بدید . فکر میکنم با گذشت زمان مشکل حل بشه .

لینک به ارسال

می بینید. این حکایت ماست:

60485907037202406315.jpg

13/6 که دیروز باشه افزایش یکباره ورودی گوگل - تقریبا 4 برابر شده. (آمار 14/6 هم چون اول صبح این پست رو می زنم کم هست). آمار گوگل وبمستر رو چون با دو روز تاخیر ارائه می ده نذاشتم.

در پاسخ به دوستان:

1. بله، دامنه من ir هست.
  2. سایت افت زیادی و غیر قابل توجیهی توی نتایج داشته. این به احتمال زیاد میرسونه که مشکل از سایت مثلا هک یا چیز دیگه نیست. (میگم غیر قابل توجیه، چون بعضی از صفحات -هرجور جساب کنیم- باید جزو 1 یا دو نتیجه اول می بودند درحالی که حتی بعضی مواقع در صفحه اول هم نمی اومدند)
  3. برای مورد جناب استاد مهندس یار، به نظرم می رسه مسئله ایشون ظاهرا کاهش تدریجی ورودی بوده. اینجا اون چیزی که بیشتر جای تعجب داره همون کاهش و افرایش دفعی ورودی هست.

فقط یه سری احتمالات به نظر من می رسه:

1- همینطور که یکی از اساتید توی یکی از تاپیک ها گفته بودن گوگل بعد از یک سال یک کاهش در نتایج جستجو رو برای سایت های یک ساله میده ببینه کاربران همچنان علاقمند به کلیک کردن بر روی این سایت هستند یا نه (البته این نظر دفعی بودن کاهش یا افزایش رو توجیه نمی کنه)

2- گوگل برخلاف گفته خودش به تاریخ انقضای دومین خیلی حساسه (س: آیا گوگل از تاریخ انقضای هاست هم میتونه اطلاع داشته باشه؟!)

3- به نمودار زیر که سایت MozCast.com اون رو ارائه داده یه نگاهی بندازید:

46406313793683836342.jpg

در تاریخ 20/8 یعنی دو روز قبل از اون کاهش دفعی ورودی گوگل، الگوریتم گوگل تغییرات زیادی داشته. (حالا چقدر این نمودار که برای SeoMoz هست معتبره نمی دونم). انتهای این نمودار تاریخ 3/9 هست یعنی دو روز پیش.

ویرایش شده توسط srh124
لینک به ارسال

میشه گفت تمام سایتهای ایرانی افت رتبه داشتن ، به نظرم به خاطر تغییر الگوریتم گوگل هست ، جالبیش اینه سایتی که از من کپی برداری کرده رتبه بالاتری داره و صفحه اول گوگل هست ولی سایت من تو صفحات 4 الی 5 نشون داده میشه !

لینک به ارسال

میشه گفت تمام سایتهای ایرانی افت رتبه داشتن ، به نظرم به خاطر تغییر الگوریتم گوگل هست ، جالبیش اینه سایتی که از من کپی برداری کرده رتبه بالاتری داره و صفحه اول گوگل هست ولی سایت من تو صفحات 4 الی 5 نشون داده میشه !

شما هم میتونید به گوگل اطلاع بدید که کپی رایت نوشته های شما نقض شده. معمولا پس از چند روز گوگل این نتایج کپی شده رو حذف می کنه.

من توی همین دو هفته این رو تجربه کردم. هم رتبه شما بالاتر میره هم یه امتیاز منفی برای اون سایت هست.

جناب سجاد موحد که از اساتید اینجا هست پست مفیدی در این باره توی سایت خودش AfghanSEO داره

لینک به ارسال

قابل توجه دوستانی که دومین ir استفاده می کنند، به علت تحریم هایی که روی کشورمون هست دومین ir به سختی رتبه اش بالا میره و در برخی موارد هم کاملن مشهود بوده که حذف شده اگه امکانش رو دارید دومینتون رو به یه دومین بین المللی تغییر بدین :)

لینک به ارسال

همه چیز به الگوریتم جدید گوگل ربط داره ،‌ دامنه .com بهترین دامنه برای سئو هست ولی دامنه های دیگه مثل ir ‌هم بد نیست و مشکلی نداره

اگه سایت افت داشته باشه ، میشه تقریبا راحت اونو برگردوند ولی اگه جریمه شه یکم سخته ، کاهش زیاد در ورودی میتونه جریمه گوگل باشه ، البته جریمه چندین نشانه داره که اینم یکیشه ، افت اکثر سایتها بخاطر رعایت نکردن نکات الگوریتم جدید گوگل هست ، البته لیندک بیلدینگ طبیعی مخصوصا از جاهایی مثل گوگل پلاس و فیسبوک و انجمنهای بزرگ خیلی میتونه به سایتها کمک کنه .

لینک به ارسال
  • 11 ماه بعد...

منم از مدتی پیش دچار افت ناگهانی و عجیبی شدم هیچ ارور یا پیغامی هم در وبمستر تولز داده نشده. فقط یک ماه قبل از این کاهش عجیب، قالب سایت رو عوض کرده بودم اما هرچه قالب رو بررسی میکنم از نظر سئو ایرادی توش پیدا نمیکنم که باعث این وضعیت بشه

urwfo9xqstfezca67cn2.jpg

عزیزان باتجربه در زمینه سئو امکانش هست بنده رو راهنمایی بکنن؟

لینک به ارسال

با سلام

من سایتم در بینگ و یاهو اول هست ولی در گوگل در صفحه ۷ یا ۸ هستم. ۵ ماه میشه که این بلا سر سایتم اومده.

و بیش از نصفی از مطالب سایتم تخصصی هستن واقعا گیج کننده هست. یعنی علت فقط مربوط به تحریم هست؟ فک نکنم درست باشه چون اگه این طوری بود چرا دیگر دامنه های ir افت نداشتن؟

لینک به ارسال

متاسفانه سایت همه افت داشته

رتبه سایت من از 4000 ایران به 21000 رسیده

نمیدونم چه اتفاقی رخ داده

اما فقط میتونم بگم حق ما همینه!

البته میشه گفت: بخاطر دامنه ملی، تحریم ها، همکاری ایران با گوگل، تبلیغات، قالب های رایگان، کلمات کلیدی بی ربط و... هست!!!

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

با سلام

یک راهو پیدا کردم که هر کسی که افت داشته میتونه استفاده کنه اگه به نتیجه رسید اعلام کنه. متاسفانه نتونستم که موضوع جدید ایجاد کنم وگرنه این اموزشو قرار میدادم.

http://www.meliseo.ir/615/learning-disavow-links-tools/

لینک به ارسال

با سلام

یک راهو پیدا کردم که هر کسی که افت داشته میتونه استفاده کنه اگه به نتیجه رسید اعلام کنه. متاسفانه نتونستم که موضوع جدید ایجاد کنم وگرنه این اموزشو قرار میدادم.

http://www.meliseo.i...ow-links-tools/

برای من که فکر نکنم به خاطر بک لینک بد باشه چون هیچ لینکی نخریدم و لینکی هم قرار ندادم. سایتم هم از 5 سال پیش تا الان فعاله چرا الان اینجوری شده

لینک به ارسال

برای من که اموزش کامل رفتم سایتم ۱۸۰ درجه از نظر ورودی گوگل و بازدیدا بالا رفته.

بر طبق اموزش لیست ۲۸ سایت اسپمو به گوگل گزارش دادم. بعد اون شاید این تغییر بودم.

این ۲۸ سایت من اصلا ندیده بودم و جز سایت هایی بودن که از rss سایتم استفاده میکردن و مطالبو میدزدین. ایین سایت چون در گوگل در لیست سیاه هستن. سایت هایی که لینکشون داخل این سایت ها هست توصیه میکنم که حتما لینکشونو در گوگل وبمسر پاک کنن تا بعدا مثل من دچار مشکل نشن.

۶ ماه که سایتم اینطوری شده بود. اینترنتو زیر و رو کردم نتونستم حل کنم جز با پاک کردن این لینک های اسپم.

در سایت یک سئو هم برنده طرح سئو رایگن شدم اونا هم گفتن که لینک به سایتت زیاد هست و باید در گوگل وبمستر حذفشون کنی.شما هم امتحان کنید ضرر نمیکنید البته در پاک کردن بک لینک ها مواظب باشید که هر لینکیو پاک نکنید وگرنه سایتتون افت پیدا میکنه

لینک به ارسال

اول برای بالا بردن سرعت بارگذاری سایت بهنیه سازی و فشرده سازی از سرویس استفاده کن http://www.cloudflare.com

دوم بنظر من سرویس webgozar.com خیلی قدیمی شده و از همه بدتر سرعت بسیار پایینش در سایت ها برای بارگذاری هست. پیشنهاد میکنم از این سرویس استفاده کنید http://www.histats.com/ از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنه.

چراکه سرعت بارگذاری سایت در سئو و گوگل تاثیر داره.

لینک به ارسال

اول برای بالا بردن سرعت بارگذاری سایت بهنیه سازی و فشرده سازی از سرویس استفاده کن http://www.cloudflare.com

دوم بنظر من سرویس webgozar.com خیلی قدیمی شده و از همه بدتر سرعت بسیار پایینش در سایت ها برای بارگذاری هست. پیشنهاد میکنم از این سرویس استفاده کنید http://www.histats.com/ از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنه.

چراکه سرعت بارگذاری سایت در سئو و گوگل تاثیر داره.

سرویس CloudFlare خودش آمارگیر حرفه ایی و دقیق داره دیگه نیازی به آمارگیر نیست .

لینک به ارسال

برای من که اموزش کامل رفتم سایتم ۱۸۰ درجه از نظر ورودی گوگل و بازدیدا بالا رفته.

بر طبق اموزش لیست ۲۸ سایت اسپمو به گوگل گزارش دادم. بعد اون شاید این تغییر بودم.

این ۲۸ سایت من اصلا ندیده بودم و جز سایت هایی بودن که از rss سایتم استفاده میکردن و مطالبو میدزدین. ایین سایت چون در گوگل در لیست سیاه هستن. سایت هایی که لینکشون داخل این سایت ها هست توصیه میکنم که حتما لینکشونو در گوگل وبمسر پاک کنن تا بعدا مثل من دچار مشکل نشن.

۶ ماه که سایتم اینطوری شده بود. اینترنتو زیر و رو کردم نتونستم حل کنم جز با پاک کردن این لینک های اسپم.

در سایت یک سئو هم برنده طرح سئو رایگن شدم اونا هم گفتن که لینک به سایتت زیاد هست و باید در گوگل وبمستر حذفشون کنی.شما هم امتحان کنید ضرر نمیکنید البته در پاک کردن بک لینک ها مواظب باشید که هر لینکیو پاک نکنید وگرنه سایتتون افت پیدا میکنه

من لیست بک لینک ها رو دانلود کردم حدود 85 هزار سطر داره! از بین اینهمه لینک عملا غیرممکنه بتونم سایتهای اسپم رو پیدا بکنم

لینک به ارسال

لازم نیست که حتما لیست تمام سایت های اسپم را بدید. شما ۲۰ تا سایت اسپم پیدا کنی و به گوگل بدی میفهمه که داری باهاش همکاری میکنید و رتبه شما رو بهتر میکنه.

لینک به ارسال

لازم نیست که حتما لیست تمام سایت های اسپم را بدید. شما ۲۰ تا سایت اسپم پیدا کنی و به گوگل بدی میفهمه که داری باهاش همکاری میکنید و رتبه شما رو بهتر میکنه.

من بک لینک ها رو بررسی کردم این سایتایی که لیست کردم همشون سایتای اسپم مطالب و به قول خودشون موتور جستجو هستند. حالا نمیدونم همه اینا اسپم به حساب میان یانه چون بعضیاشون رتبه الکسای خیلی پایینی دارند میترسم با حذفشون کلی بک لینک مفید رو از دست بدم.

mobasheroon.ir

proo.ir

elahee.ir

rssnews.ir

aliexirs.ir

aliexirs.ir

denjcloob.ir

ravok.ir

porsyar.com

instm.ir

mdir.ir

tejaratgah.com

parsjo.ir

matlabjoo.ir

dlfinder.com

sangesabor.ir

itm7.com

matlabnama.ir

hodhodsis.ir

afsos.ir

toptext.ir

ghatipati.ir

nfliri.ir

joostjoo.ir

atiblog.ir

motordl.ir

bhiinsight.org

prlog.ru

jamsheed.ir

1000z.ir

kozeh.ir

ictsecurity.ir

از همین سایتا ده ها هزار بک لینک دارم نمیدونم چیکار کنم

لینک به ارسال

درسته همین جز سایت های اسپم هستند. اینارو بدید فعلا و منتظر باشید تا کارمندان گوگل بررسی کنن

لینک به ارسال

این دو تا هم هستند:

funpeik.ir

taap.ir

این دو تا رو شک دارم:

dig.do

chkme.com

ضمنا یه راهی هم وجود داره برای جلوگیری از لود شدن سایت در فریم که قبلا توی اینترنت دیده بودم. سرچ کنید پیدا می کنید. یک سری دستورات htaccess هست.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...