رفتن به مطلب

وردپرس فارسی نسخه 3.6 - آموزش

پست های پیشنهاد شده

طی چند روز گذشته وردپرس فارسی هنوز نسخه رسمی خودش رو بیرون نداده و بعضی از کاربران هم به شدت منتظر این نسخه هستن.

اما دوستانی که عجله برای نسخه فارسی وردپرس 3.6 دارن میتونن این راهنما رو مطالعه و عمل کنن:

1- بسته انگلیسی وردپرس نسخه 3.6 رو نصب و فعال کنید

2- بسته وردپرس فارسی نسخه 3.5.2 رو دریافت کنید

3- از بسته فارسی پوشه languages رو از مسیر زیر:

wp-content\languages

کپی و منتقل به پوشه wp-content در وردپرس انگلیسی کنید

4- فایل wp-config.php رو باز کنید و خط زیر رو پیدا کنید:

define('WPLANG', '');

تغییر بدید به:

define('WPLANG', 'fa_IR');

5- تمام!

توجه کنید که وردپرس فارسی تغییرات اصلیش در فایل زبان و فارسی سازی و راست چینی است

با این مراحل از نسخه بصورت فارسی میتونید استفاده کنید تا وردپرس فارسی نسخه جدید رو فارسی کنه و ازش استفاده کنید(میتونید بروزرسانی دستی کنید)

عکسهای پیوست رو جهت مشاهده نتیجه کار ببینید.

مشکلات خودتون رو در همین تاپیک مطرح کنید.

post-1-0-19629100-1376240346_thumb.png

post-1-0-02859100-1376240351_thumb.png

post-1-0-58784300-1376240355_thumb.png

لینک به ارسال

ممنون بابت آموزش

مرتضی جان گفتید:

1- بسته انگلیسی وردپرس نسخه 3.6 رو نصب و فعال کنید

باید وردپرس الانیمون که 3.5.2 هست رو آپدیت کنیم به نشخه جدید.بعد تغییراتی که گفتید رو انجام بدیم؟!

لینک به ارسال

یعنی کلا همینقدر کار داره که اینقده معطل می کنن؟ واقعا عجیبه! خب اگه اینقده وقت رو ندارن بدن دست یکی دیگه! (من هم دلم خوشه :) چی می گم؟)

لینک به ارسال

یعنی کلا همینقدر کار داره که اینقده معطل می کنن؟ واقعا عجیبه! خب اگه اینقده وقت رو ندارن بدن دست یکی دیگه! (من هم دلم خوشه :) چی می گم؟)

معمولاً توی آپدیت های جدید (خصوصاً نسخه هایی که خیلی تغییرات دارند) کلی تغییرات دارند توی فایل های زبان.

من خودم چند تا افزونه فارسی کردم، توی نسخه های جدیدش جدا از اینکه چندین رشته متن اضافه شده، همون متن های قبلی هم تغییر کرده.

یعنی باید از اول فارسی بشه

لینک به ارسال

درسته توی هر تغییر متن های جدید فارسی باید بشه

اما همونطور که گفتم این کار تا ارائه نسخه جدید میتونه مشکل دوستان رو حل کنه

چون اگر هم فارسی نباشه بصورت پیش فرضش نمایش داده میشه

البته هنوز مشکل خاصی درش ندیدم

ممنون بابت آموزش

مرتضی جان گفتید:

باید وردپرس الانیمون که 3.5.2 هست رو آپدیت کنیم به نشخه جدید.بعد تغییراتی که گفتید رو انجام بدیم؟!

بله اگر هم عجله ندارید میتونید تا ارائه نسخه جدید صبر کنید :)

لینک به ارسال

راهی برای حل اون مشکل معروف آپلود نکردن فایل ها که معمولا بعد از آپدیت بوجود میاد هست ؟!

h226_Capture.png

ویرایش شده توسط majid1889
لینک به ارسال
راهی برای حل اون مشکل معروف آپلود نکردن فایل ها که معمولا بعد از آپدیت بوجود میاد هست ؟!

h226_Capture.png

درود

باید سطح دسترسی پوشه wp-content رو بررسی کنی روی 755 باشه اگر دست بود وردپرس رو به روز رسانی دستی کنید

لینک به ارسال

h226_Capture.png

این مشکل از کی معروف شده

مشکل شما موردی است نه عمومی و به تنظیمات و پنلتون بر می گرده که جناب نورزاد تنظیماتش را فرمودند و مشکبلات پنلتون هم که با خرید پنل بهتر حل می شه

لینک به ارسال

من که با همون نسخه انگلیسی آپدیت خودکار کردم.. مشکلی هم ندارم.. :D البته امیدوارم مشکلی هم پیش نیاد.. :blink: آپدیت خودکار نسخه انگلیسی در نسخه فارسی که مشکلی بوجود نمیاره نه؟

لینک به ارسال

درود ...

جدا از اینکارها ، بالاخره کی نسخه فارسی میاد که از پیشخوان بروزرسانی کنیم، ؟؟؟؟؟

:)

لینک به ارسال

من که با همون نسخه انگلیسی آپدیت خودکار کردم.. مشکلی هم ندارم.. :D البته امیدوارم مشکلی هم پیش نیاد.. :blink: آپدیت خودکار نسخه انگلیسی در نسخه فارسی که مشکلی بوجود نمیاره نه؟

خیر مشکلی نیست
لینک به ارسال

من با همین روش ها آپدیت کردم اما اون قسمت ویدئو هایی که همیار ودپرس گفته بود و قسمتی که نوع نوشته رو انتخاب می کنیم که تو تصویر همی تاپیکم هست ، نیست!چیکار کنم؟!

لینک به ارسال

سلام به دوستان گرامی...

ببخشید صفحه ی وردپرس من چند وقتی است که به شکل تصویر زیر در آمده:

i3817_T1.jpg

یعنی نه میشه مطلبی ارسال کرد،نه مطلبی ویرایش کرد،نه ... فقط صفحه ی شناسنامه میاد، و بالاش هم نوشته "وردپرس 3.6 آماده است"؛ می خواستم ببینم مشکل از چیه؟؟؟

آیا بدلیل استفاده از نسخه ی قدیمی تر وردپرس است یا مشکل دیگری است؟ ممنونم

(اگر سوال خارج از موضوع است اطلاع دهید؛ و لطفا مدیران گرامی حذفش کنند.)

لینک به ارسال

سلام به دوستان گرامی...

ببخشید صفحه ی وردپرس من چند وقتی است که به شکل تصویر زیر در آمده:

i3817_T1.jpg

یعنی نه میشه مطلبی ارسال کرد،نه مطلبی ویرایش کرد،نه ... فقط صفحه ی شناسنامه میاد، و بالاش هم نوشته "وردپرس 3.6 آماده است"؛ می خواستم ببینم مشکل از چیه؟؟؟

آیا بدلیل استفاده از نسخه ی قدیمی تر وردپرس است یا مشکل دیگری است؟ ممنونم

(اگر سوال خارج از موضوع است اطلاع دهید؛ و لطفا مدیران گرامی حذفش کنند.)

شما از چه نسخه ای همینک استفاده میکنید ...؟!

( 99.9% از کاربر محدود وارد سیستم میشید) !!!

ویرایش شده توسط KAJOOSH
لینک به ارسال

از آخرین نسخه ی قبل از این، یعنی از آخرین نسخه ی فارسی شده از سایت وردپرس فارسی گرفتم، جدیدا اینطوری شده...

نه من مدیر سایتم، کاربر دیگه ای نداره.

تقاضای نوسازی رمز دادم، دوباره وارد شدم، درست شد!!!!!!!!!!

ممنونم.

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

سلام

من وردپرسم رو به نسخه انگلیسی آپدیت کردم،اما سایتم الان به صورت چپ چین نشون داده میشه،میخواستم ببینم چطوری باید مشکلش ر حل کنم؟؟

لینک به ارسال

من وردپرسم رو به نسخه انگلیسی آپدیت کردم،اما سایتم الان به صورت چپ چین نشون داده میشه،میخواستم ببینم چطوری باید مشکلش ر حل کنم؟؟

طبق آموزش پست اول عمل کردید؟ کجا چپ چین شده؟ مدیریت یا سایت؟

لینک به ارسال

طبق آموزش پست اول عمل کردید؟ کجا چپ چین شده؟ مدیریت یا سایت؟

خیلی ممنون،درست شد،دقیقا مثل اموزش عمل نکرده بودم

لینک به ارسال

دوستان براحتی در پنل خودتون بروز رسانی اتوماتیک نسخه انگلیسی را بزنید و براحتی به اخرین نسخه بروز شوید ، زبان همچنان پارسی خواهد بود ، تست شده بر روی 24 سایت ، بدون هیچگونه تداخل و تمامی مراحل کار می کند

لینک به ارسال

آقا مرتضی من آپدیت کرده ام ولی تغییراتی که توی عکسها گذاشته اید توی وردپرس من دیده نمیشه. مثلا انتخاب نوع مطلب و ...

البته یه سه چهارماه قبل که نسخه آزمایشی 3.6 اومده بود، آپدیت کردم و برای یکی دو روز این قسمت رو می دیدم ولی بعدش رفت و الآن هم که نسخه اصلی 3.6 رو دارم، هنوز هم اون قسمتهای جدید رو نمی بینم!

البته زیاد هم برام اهمیت نداره ولی خب میخوام ببینم مشکلی در بروزرسانی هست یا اینکه بخاطر نوع قالب من و ... هست؟

لینک به ارسال

دوستان براحتی در پنل خودتون بروز رسانی اتوماتیک نسخه انگلیسی را بزنید و براحتی به اخرین نسخه بروز شوید ، زبان همچنان پارسی خواهد بود ، تست شده بر روی 24 سایت ، بدون هیچگونه تداخل و تمامی مراحل کار می کند

بی پدر مادر شده این وردپرس فارسی !!!

اگر همینطوری اپدیت کنیم و سالم میمونه پس دیگه چرا منتظر باشیم که نسخه فارسیش رسما بیاد بیرون ؟!

اصلا معلوم نیست چه خبره !

لینک به ارسال

همونطور که گفته شده وردپرس فارسی بیشترش ترجمه و راست چینی هست

که با بروزرسانی معمولا حذف نمیشن

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...