رفتن به مطلب

تبدیل تصویر و فایل به باینری

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

ایا راهی وجود داره که ما بتوانیم چند نمونه فایل رو به کد باینری تبدیل کنیم ؟ به عنوان مثال پسوند هایی مانند jpeg , mp3 , avi , zip را به توان به کد باینری تبدیل کرد.

لینک به ارسال

تا جایی که من می دونم هر فایلی که بشه به تکست تبدیلش کرد رو می شه باینری کرد و تصاویر و فایل های مدیا رو کارت گرافیک ها بر اساس رزولیشن و توان خروجی دو دویی می کنند و این یعنی کد باینری یک عکس روی سیستم من ممکنه با کد همون عکس روی سیستم شما متفاوت باشه

برای تیدیل تکست به بانری این ابزار را چک کنید

http://www.binarytra...r.com/index.php

و برای انکد و دی کد کدهای متداول

http://home.paulschou.net/tools/xlate/

البته امکان اشتباه من زیاده ممکنه دوستان اطلاعات بهتری داشته باشند که من هم می آموزم

لینک به ارسال

در تکمیل صحبتهای جناب فخار

در کامپیوتر تمام فایلها و کلا همه چیز از مجموع بایتها و بیتها ساخته میشوند و در پایینترین سطح تمام فایلها به صورت باینری هستند

شما میتونید هر فایلی رو به صورت باینری باز کنید

یا به صورت تکست (ansi)باز کنید و بایت به بایت بخونین و هر بایت اونو تبدیل به بیت کنید

لینک به ارسال

با تشکر از دوستان

همانطور که جناب lord_viper اشاره کردند هر فایلی قابل تبدیل به باینری رو داره و این کار در زبان هایی مانند c# به راحتی انجام می شود به عنوان مثال کد زیر فایل صورتی رو به باینری تبدیل می کنه ولی برای php من خیلی جستجو کردم اما چیزی پیدا نشد ولی مطمئن هستم امکانش هست.

int c = 0;//the counter
string bin = "";//result
byte[] bytes = System.IO.File.ReadAllBytes("filename");//get all bytes of file
foreach (byte b in bytes)
{
int n = b;
for (int i = 128; i >= 1; i /= 2)
{
bin+= (n / i).ToString();
n = n % i;
}
bin+= Environment.NewLine;
if (C++‎‎‎ % 100 == 0)//invoke DoEvent for each 100 bytes and report the perSentage
{
this.Text = ((100 * c) / bytes.Length).ToString() + "% completed...";//report the perSentage
Application.DoEvents();//keep application responcing
}
}
System.Media.SystemSounds.Exclamation.Play();//alarm completing
textBox1.Text = bin;

لینک به ارسال

دوستان ایا این کار رو با base64 نمی توان انجام داد ؟

هدف کلی من تبدیل فایل به کد برای کاهش حجم آن است.

ویرایش شده توسط karbar98
لینک به ارسال

این نوع فایلها رو با این تغییر نمیشه حجمش رو تغییر خاصی داد

شاید شاید برخی از فرمت های عکس فقط حجمشون کمتر بشه بقیه رو بعید میدونم

لینک به ارسال

بعیده حجم کد باینری یک شی با حجم خودش فرق کنه این دو تا در واقع باید یک چیز را به cpu بگند

لینک به ارسال

دوستان ایا این کار رو با base64 نمی توان انجام داد ؟

هدف کلی من تبدیل فایل به کد برای کاهش حجم آن است.

تا جایی که بنده میدونم با base64 حجم فایل افزایش پیدا میکنه نه کاهش ! اصلا base64 برای کاهش حجم فایل طراحی نشده

شما برای کارتون : چرا Compress نمیکنید ؟ البته توصیه نمیشه , بخاطر استفاده ی بیش از حد از منابع سیستمی , اما در مواقع لازم , شما شاید هم منابع رو مهیا کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...