رفتن به مطلب

تغییرات جدید در راه است ... پیشنهادات و راهکارهای جدید

Morteza

پست های پیشنهاد شده

منظور از سیاره چیه؟من که نمی دونم!!!!!!!!

سیاره بخشی هست که کاربران سایتهای وردپرسی مفیدشون که در رابطه با اموزش های وردپرس و کلا هرچی که به وردپرس مربوط باشه رو اونجا ثبت می کنن تا کاربران دیگه بتونن از محتوی اون سایتها استفاده کنن .

نمونه :

http://planet.wordpress.org/
http://planet.wp-persian.com/

ویرایش شده توسط rezakianoosh
لینک به ارسال

سلام

خسته نباشید خدا قوت

پیشنهاد که نه چند تا خواهش

فکز می کنم یکی از مهمترین بخش های سایت آموزش است

امکان آپلود دموی آموزش ها و عکس و فیلم آموزشی رو اگر بشه توش دید کمک می کنه دوستان مطالب آموزشی قوی تر بگذارند و در بیشتر مواقع می شه بجای تکرزار دوباره ی یک بحث کاربر را ارجاع داد به محل اصلیش

امکانات فعلی بخش آموزش به نظرم مناسبه برای بخشی مثل codex که البته قطعا می دونید کدکس وردپرس با mediawiki بسته شده که در دسترسه و فارسی شده هم هست اگر محیطی اینچنینی را هم بشه در کنار انجمن و آموزش و سایت اصلی دید به مرور می شه ترجمه های کاربردی ترین کدهای وردپرس را بر اساس درخواست کاربران بهش اضافه کرد

یکی از کارهایی که در دنیای وب و اللخصوص وردپرس خیلی لازمه سر و سامان دادن به وضعیت صنفی و تثبیت و تصویب تعرفه های متفاوت و اعطای گواهینامه های درجه بندی شده کاری و از این قبیله

عذر می خوام اگر مورد آخر تکراریه با اجازه اینجا هم مطرح کردم تا نظرات دوستان رو هم جویا شده باشیم

لینک به ارسال

سیاره رو کی راه میندازید ؟

ان‌شاالله بخش روی خط وردپرس پارسی ( همون سیاره ) هم با تغییرات به ترتیب بالا میاد و رو نمایی میشه ..

فکز می کنم یکی از مهمترین بخش های سایت آموزش است

امکان آپلود دموی آموزش ها و عکس و فیلم آموزشی رو اگر بشه توش دید کمک می کنه دوستان مطالب آموزشی قوی تر بگذارند و در بیشتر مواقع می شه بجای تکرزار دوباره ی یک بحث کاربر را ارجاع داد به محل اصلیش

امکانات فعلی بخش آموزش به نظرم مناسبه برای بخشی مثل codex که البته قطعا می دونید کدکس وردپرس با mediawiki بسته شده که در دسترسه و فارسی شده هم هست اگر محیطی اینچنینی را هم بشه در کنار انجمن و آموزش و سایت اصلی دید به مرور می شه ترجمه های کاربردی ترین کدهای وردپرس را بر اساس درخواست کاربران بهش اضافه کرد

یکی از کارهایی که در دنیای وب و اللخصوص وردپرس خیلی لازمه سر و سامان دادن به وضعیت صنفی و تثبیت و تصویب تعرفه های متفاوت و اعطای گواهینامه های درجه بندی شده کاری و از این قبیله

عذر می خوام اگر مورد آخر تکراریه با اجازه اینجا هم مطرح کردم تا نظرات دوستان رو هم جویا شده باشیم

جناب فخار عزیز علاوه بر قسمت آموزش در انجمن ، در وبلاگ سایت به صورت جدا و حرفه‌ای‌تر به بحث آموزش پرداخته خواهد شد که با رو نمایی اضافه و مشخص میشه ..

لینک به ارسال

یه بخش هم راه اندازی بشه که اموزش های پایه ایی وردپرس مثل نصب کردن روی انواع هاست و اموزش تنظیمات و ارسال پست هم توش قرار داده بشه خیلی به کار میاد . !

لینک به ارسال

من هم یک پیشنهاد دارم. هر ماه یک مسابقه برگزار کنید به این شکل که شما یک موضوع انتخاب کنید (مثل ساخت فروشگاه فایل اینترنتی با وردپرس) بعد در این مدت هر کس می خواهد در مسابقه شرکت کنه طبق موضوع اعلام شده کار را انجام بده و در آخر ماه هم بین کارهای ارسال شده با در نظر گرفتن مولفه های طراحی , کد نویسی و ... یک کار به عنوان کار برتر انتخاب بشه و به اون شخص هم هدایای اعطا بشه.

لینک به ارسال

خیلی خوبه. فقط در صورت امکان همایش رو توی تابستون برگزار کنید چون بعدش فک نکنم بتونم شرکت کنم. :unsure:

موفق باشید :)

لینک به ارسال

عرض خسته نباشید و خدا قوت

یه بخش هم باشه که تغییرات در نسخه های جدید وردپرس رو معرفی کنید..

لینک به ارسال

با سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت روز افزون برای این سایت ، من یه نظر یا ایده ای داشتم ، نمیدونم قابل اجراست یا نه :

برای قسمت خرید و فروش ، می تونیم یه کارایی انجام بدیم ، به این صورت که کاربر درخواست طراحی قالب وردپرس داره ، به جای اینکه کاربرای دیگه بیان اعلام آمادگی کنن ، و بقیه صحبت ها در پیام خصوصی انجام بشه ، یه سری از کاربران رو مدیران تایید کنن برای این کار ، که وقتی یه نفر بهش پروژه رو محول میکنه بدونه که این فرد قابل اعتماد مدیران این سایت هست و پول الکی ازش گرفته نمیشه ! / یه چیزی مثل سایت پونیشا ! ولی در حد ساده و تمیز !! چون هدف این سایت هم به تنهایی کاریابی و ... نیست . بعد هم پروژه ی انجام شده رو لینکش رو قرار بدید ، این کار رزومه ی خوبی میشه برای اون کاربر و همچنین این سایت / ولی به نظر من کاربرایی که فقط برای گرفتن پروژه میان اینجا و کمکی به بقیه ی دوستان نمیکنن ، برای این کار تایید نشن .

/ حتی به نظر من کاربر بتونه قالب های طراحی شدس رو به فروش برسونه ، بد نیست .

لینک به ارسال

با سلام و درود به همه دوستان وردپرس پارسی ...!

دستتون درد نکنه از این همه زحمت که واقعا میدوم برای انجام دادن و همجنین پیاده سازیش چقدر سختی میکشید ...! :wub:

یه چندتا پیشنهاد داشتم که شاید تکراری باشه ... !

+ یکی اینکه یه بخش فروشگاه ( یه چیزی مثل خرید و فروش ) که فقط توش cd و کتاب نباشه ... ، مثلا توش یکی به یه کدی احتیاج داره بیاد اونجا تاپیک بزنه ، یکی مثلا یه پروژه میخاد ایجاد کنه ؛ (مثل همون نظرسنجی من که درست هم نشد ! ) ... اگه این بخش باشه خیلی خوب میشه

+ این بخش طراحی و گرافیک رو حتما براش یه بخش ایجاد کنید البته با قوانین درست ... -_-

+ یه بخش به قول دوستمون درست کنید که آموزش های ابتدایی وردپرس و سئو توش باشه ( جهت آشنایی تازه کار ها )

+ اگه یه دانشنامه مثلل جوملا داشته باشیم خوب میشه ...

فعلا همین ها به ذهنم رسید ...

باتشکر از زحماتتون

لینک به ارسال

اول تشکر بابت اینکه این انجمن باعث شد تمام موضوعات وردپرس متمرکز بشه و بیشتر بچه های وردپرس کنار هم جمع بشن. این امر سبب پیشرفت بیشتر وردپرس خواهد شد.

اینجا باید از وردپرس فارسی هم یادی کنیم و اما فکر میکنم حدودا 2 سالی هست که حرکت جالبی از وردپرس فارسی ندیدیم و همچنین جوی که در انجمن اونجا حاکم بود هیچوقت باعث نشد تا در اونجا سوالی بپرسم و فعالیتی داشته باشم! اکنون هم که متروکه شده!

از دوستان عزیز مخصوصا آقا مرتضی میخواهم همیشه مثل الان که چنین تایپیکی رو باز کردن و از دوستان پیشنهاد میگیرن، باشه! نه مثل انجمن های دیگر بعد از تغییرات دیگر کاربران در نظر گرفته نشن! (البته دوست دارم خود اقا مرتضی در این مورد پاسخ بدن)

و اگر وردپرس پارسی نظرش اینه که به عنوان قطب وردپرس شناخته بشه بهتره غیر از نظرات دوستان تمام جوانبی که باعث موفقیت وردپرس فارسی شد رو اجرایی و مواردی که باعث پسرفت شد رو حذف کنه (دوستانی که فعالیت داشتند باخبر هستند)

پیشنهادات بخش های اصلی:

بخش مجزای افزونه ها (مانند وردپرس دات کام)

بخش پوسته ها (مانند وردپرس دات کام)

بخش مستندات (مانند وردپرس دات کام)

بخش آموزش ها هم که اکنون وجود دارد با توجه به نوشته های دوستان کمی تغییر کند بد نیست.

البته تمام این موارد رو دوستان گفتن. و اینم واقفم که اجرایی شدن این موارد به صورت مستقیم به مدیران و همکاری تمام دوستان نیاز داره.

لینک به ارسال

یکسری تغییرات که باید انجام بشن و جزیی از رویه کار هستن

اما میخوایم از دوستان هم همفکری بگیریم که بیان و نظرات وایده هاشون رو بدن تا یک جمه بندی از این موارد هم داشته باشیم

لینک به ارسال

یکسری تغییرات که باید انجام بشن و جزیی از رویه کار هستن

اما میخوایم از دوستان هم همفکری بگیریم که بیان و نظرات وایده هاشون رو بدن تا یک جمه بندی از این موارد هم داشته باشیم

سلام ...

مرتضی جان، یکی از مهم ترین چیزها، استایل فروم هستش، اگر امکانش هست یه استایل اختصاصی درست کنید بزارید روی فروم و یا حداقل یکی دیگه از استایل های ipb رو استفاده کنید،

چون الان هر کی ipb داره از همین استایل داره استفاده میکنه و این خیلی جالب نیست.

موفق باشید. :)

سلام ...

مرتضی جان، یکی از مهم ترین چیزها، استایل فروم هستش، اگر امکانش هست یه استایل اختصاصی درست کنید بزارید روی فروم و یا حداقل یکی دیگه از استایل های ipb رو استفاده کنید،

چون الان هر کی ipb داره از همین استایل داره استفاده میکنه و این خیلی جالب نیست.

موفق باشید. :)

منظورم از این خیلی جالب نیست، این نیست که این قالب بده، منظورم اینه که بهتره وی پی پارسی یه استایل خاص تر نسبت به استایل پیشفرض ipb داشته باشه. ;)

لینک به ارسال

ما که تا حالا هرچی پیشنهاد دادیم مورد توجه قرار نگرفته! و بعضا طوری دوستان برخورد کردند که اصلا از پیشنهادی که دادم خجالت زده شدم! اینبارم پیشنهادمو میدم و واقعا هم مورد نیازه حداقل 70 درصد اعضا هستش. اگه آموزش جامعی از توابع وردپرس هم داده بشه عالی میشه و ممکنه مشکلات 80 درصد دوستان حل بشه و خودشون بتونن مشکلاتشون رو حل کنن. هر چند توی سایت ها و انجمن های مشابه دیگه اموزش داده شده و جامع نیست و کپی به کپی و دست به دست شده و نیمه نصفه رها شده!!

لینک به ارسال

/ حتی به نظر من کاربر بتونه قالب های طراحی شدس رو به فروش برسونه ، بد نیست .

من هم با این یکی خیلی زیاد موافق هستم. یک فروشگاه وردپرس در کنار انجمن زده بشه که کاربرا بتونن قالب, پلاگین و دیگر مواردی که مربوط به وردپرس میشه را بفروشند.

لینک به ارسال

منم با اجازه ی پیشنهاد داشتم

اینکه ی بخش ایجاد شه به عنوان سوالات متداول.چون واقعا بعضی از سوال هایی که دوستان میپرسن(از جمله خودم :D )هزار بار تاحالا پاسخ داده شده

لینک به ارسال

خیلی عالیه. :wub:

من یه پیشنهاد دارم اونم اینکه دوستانی که الآن تیم وردپرس فارسی هستند، کم کم شروع به نوشتن یه CMS برای خودشون و برای خودمون (کشورمون) بکنند. این دوستان وردپرس که یه دویست سیصد تا اسم ردیف کردن کنار هم ولی اسم بچه های ما رو ندیدم نوشته باشن! من مطمئنم اگر این کار استارتش بخوره و یه کار گروهی و مشارکتی باشه خوب می گیره. نمونه اش هم موتور جستجوی qq که در چین هست و دهن گوگل رو در کشور یک میلیارد و دویست میلیون نفری کرده و یک پنجم جمعیت دنیا رو از گوگل گرفته!

لینک به ارسال

اون موتور جستجوی چینی به خاطر سه مسئله مهم هست که به اون نقطه رسیده - یکی قوانین شدید فیلترینگ کشور چین - دوم نوع خط و زبان کشور چین - سوم جمعیت زیاد و گردش مالی آی تی و وب در چین

لینک به ارسال

اون موتور جستجوی چینی به خاطر سه مسئله مهم هست که به اون نقطه رسیده - یکی قوانین شدید فیلترینگ کشور چین - دوم نوع خط و زبان کشور چین - سوم جمعیت زیاد و گردش مالی آی تی و وب در چین

به هر حال منظورم اینه که "ما می توانیم" مگه همین آقای فخار و اقامرتضا و آقا پارسا و سایر بچه های ما چی کم از مت مولنوگ دارن؟
لینک به ارسال

چرا همه چی رو با شعار حل می کنید؟ البته نظر شما کاملاً محترمه

فکر می کنید چرا وردپرس، وردپرس شده؟ و چرا پلت فرم های چندین میلیونی مثل رایورز یا همکاران سیستم با توان مالی و فنی بسیار بالا تی نمی تونن توی عراق هم به رایگان فعالیت داشته باشند؟

تقریباً اکثر ما از پلاگین سوپر کش استفاده می کنیم. این پلاگین رایگان در هر روز از حدود 23 سرور پرقدرت در نقاط مختلف دنیا در حال تست هست و زیر فشار قرار میگیره تا هر چند وقت یکبار ما آپدیت رایگانشو استفاده کنیم.

یه زمانی در انجمن مدیران پیشنهاد دادم تا هر کسی از کاربران که می تونه دوستان وردپرسی غیر ایرانی (اعم از توسعه دهندگان - افزونه نویسان - قالب سازان و ...) رو که ارتباط داره به انجمن دعوت کنه (با هر عنوانی مثلاً عضو افتخاری) تا تجربیاتشون رو در زمینه ها مختلف به اشتراک بذارن . گرچه در همون زمان به دلایلی مسئله مسکوت موند. البته اساتید دلایل مورد قبولی رو آوردند اما اگر این اتفاق بیافته شاید بد نباشه برای توسعه و آشنایی بیشتر سایر کاربران.

پیشنهاد دیگه ایی هم که هست اینه که اگر امکان داشته باشه یه بخش غیر رقابتی مثلاً با هر اسمی جهت بررسی های ادواری سایت های وردپرسی در زمینه های مختلف از نظر نو آوری در فیلدهای مختلف ایجاد بشه تا مثلاً در هر 6 ماه یکبار تعدادی از سایت های مبتنی بر وردپرس که واقعاً نوآوری داشتند معرفی بشن. اینجوری علاوه بر تشویق سایرین برای ارائه کار بهتر باعث میشه که کف سایت ها افزایش پیدا کنه و از طرف دیگه ایده ها دیده بشن.

لینک به ارسال

خیلی عالیه. :wub:

من یه پیشنهاد دارم اونم اینکه دوستانی که الآن تیم وردپرس فارسی هستند، کم کم شروع به نوشتن یه CMS برای خودشون و برای خودمون (کشورمون) بکنند. این دوستان وردپرس که یه دویست سیصد تا اسم ردیف کردن کنار هم ولی اسم بچه های ما رو ندیدم نوشته باشن! من مطمئنم اگر این کار استارتش بخوره و یه کار گروهی و مشارکتی باشه خوب می گیره. نمونه اش هم موتور جستجوی qq که در چین هست و دهن گوگل رو در کشور یک میلیارد و دویست میلیون نفری کرده و یک پنجم جمعیت دنیا رو از گوگل گرفته!

وردپرس نوشته قوی ترین برنامه نویسانه جهانه و اصلا نگاهش به ملیت ها نیست توی تیمش تعداد زیادی چینی و ایرانی هم مشغولند

رقابلت با وردپرس مثل مسابقه یک تیم استانی با تیم ملی است

که ممکنه اتفاق بیافته اما تیم استانی هرگز رقیب تیم ملی نیست و اصولا کار این دو با هم متفاوته

وردپرس با تمام نا مسلمانی و غریبه ببودنش با حداکثر سخاوت همه آنچه را که با زحمت زیاد به دست می آره در اختیار ما گذاشته و رسم جوانمردی این نیست که با استفاده از داشته ها و آموخته های خودش به جنگش بریم بهتر در راستای بهتر شدنش گام برداشته شه و نگاه به یک مجموعه بین مللی با تعصبهای ملی همراه نشه

از یاد نبریم که wordpress.com به عنوان عظیم ترین مجموعه کسب در آمد وردپرس مدتهاست در ایران فیلتره و بخش کدکس وردپرس تا چند ماه پیش فیلتر بود ولی شرکت وردپرس در هیچکدام از تحریم های امریکا (کشوری که ملزم به رعایت قوانینشه) شرکت نکرد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...