رفتن به مطلب

سوالاتی در رابطه با وردپرس شبکه(وبلاگدهی وردپرسی)

پست های پیشنهاد شده

سلام بر دوستان عزیز ودپرس پارسی :wub:

نماز روزه هاتونم قبول باشه :wub:

دوستان سوالاتی در رابطه با وردپرس شبکه داشته.در رابطه با راه اندازی یک وبلاگدهی وردپرسی.اگه ممکنه راهنمایی کنید.

- وقتی وردپرس شبکه رو فعال میکنیم (مثلا الان ورژن 5 و خورده ای :D هست) وقتی ورژن بعدی(مثلا 6) بیاد ؛ همه اطلاعات ما میپره؟!یا اینکه وبلاگ ها میمونن و قابلیت شبکه بودن وردپرس میره و عضو جدید قبول نمی کنه؟!یا به کار خودش ادامه میده و مشکلی به وجود نمیاد؟! :huh:

- بعد در آموزش ها گفته شده بود که Wild Card باید فعال باشه.این قابلیت دقیقا چی هست ؟!به هاستم گفتم ، برام فعال می کنن یا هزینه میگیرن؟!

- عزیزان من میخوامی یه سایت داشتیم باشیم با وردپرس که به صورت خصوصی بلاگ بده.یعنی حداکثر 30 تا بلاگ. منظورم از خصوصی اینه که دوستان و آشنایان درش وبلاگ داشته باشن و در واقع یه شبکه فامیلی باشه :D برای این 30 تا بلاگ(که حدودا فقط 15 تاش فعالن) و خود وردپرس و تشکیلات و اینا( :D) 2 گیگ کافیه؟!

- من در وبلاگدهی وردپرسی ولاگفا دیدم که کاربران نمیتونستن افزونه نصب کنن.در قالب هم همینطور.یعنی یه سری قالب پیشفرض بود که فقط از اونا استفاده می کردند.من چطوری می تونم شبکه خودم رو مثل ولاگفا کنم؟!یعنی اینکه خودم در پنل یه سی قالب و افزونه بزنم که کاربران برای سایتشون فقط بتونن فعال یا غیر فعال کنن؟

- بعد قسمت کاربران در وردپرس معمولی فعال هست.ما مثلا بخوایم این قسمت رو از وبلاگ ها برداریم(ِیا اضافه کنیم) باید هسته وردپرس رو دستکاری کنیم( :unsure: ).یا با ازونه ای چیزی میشه این قسمت رو برداشت؟!

ببخشید سوالا زیاد شد الان مغزم قفل کرده کلی وسال دیگه هم دارم :D

ممنون :wub:

لینک به ارسال

یه سوال دیگه هم سوال دیگه اینکه ما سی تا ساب دامین در این وردپرس شبکه داریم.یعنی یعنی 30تا وردپرس 30تا هم دیتابیس ؟! خیلی فشار نمیاره به سرور؟! :blink:

ویرایش شده توسط mohammad hosein
لینک به ارسال

- وقتی وردپرس شبکه رو فعال میکنیم (مثلا الان ورژن 5 و خورده ای :D هست) وقتی ورژن بعدی(مثلا 6) بیاد ؛ همه اطلاعات ما میپره؟!یا اینکه وبلاگ ها میمونن و قابلیت شبکه بودن وردپرس میره و عضو جدید قبول نمی کنه؟!یا به کار خودش ادامه میده و مشکلی به وجود نمیاد؟! :huh:

وقتی وردپرس شبکه باشه به نسخه توجهی نداره و هنگام آپدیت هم به صورت شبکه آپدیت میشه و هیچ مشکلی پیش نمیاد ..

- عزیزان من میخوامی یه سایت داشتیم باشیم با وردپرس که به صورت خصوصی بلاگ بده.یعنی حداکثر 30 تا بلاگ. منظورم از خصوصی اینه که دوستان و آشنایان درش وبلاگ داشته باشن و در واقع یه شبکه فامیلی باشه :D برای این 30 تا بلاگ(که حدودا فقط 15 تاش فعالن) و خود وردپرس و تشکیلات و اینا( :D) 2 گیگ کافیه؟!
یه سوال دیگه هم سوال دیگه اینکه ما سی تا ساب دامین در این وردپرس شبکه داریم.یعنی یعنی 30تا وردپرس 30تا هم دیتابیس ؟! خیلی فشار نمیاره به سرور؟! :blink:

دوست عزیز مقدار فایل مورد نیاز و فشار به سرور و پهنای باند و این جور مسائل برمیگرده که اون تعداد وبلاگی که گفتید چه فعالیتی دارند ؟ چه مقدار فایل نیاز دارن ؟ بازدیدشون چقدر خواهد بود ؟ و اینجور مسائل برمیگرده که خودتون باید حساب کنید ..

- بعد در آموزش ها گفته شده بود که Wild Card باید فعال باشه.این قابلیت دقیقا چی هست ؟!به هاستم گفتم ، برام فعال می کنن یا هزینه میگیرن؟!

روی اکثر هاست‌ها به صورت عادی و معمولی فعال هست ،‌ برای این هست که شما بتونین به صورت ساب‌دامین آدرس‌دهی داشته باشید .. به این صورت

site.example.com

- من در وبلاگدهی وردپرسی ولاگفا دیدم که کاربران نمیتونستن افزونه نصب کنن.در قالب هم همینطور.یعنی یه سری قالب پیشفرض بود که فقط از اونا استفاده می کردند.من چطوری می تونم شبکه خودم رو مثل ولاگفا کنم؟!یعنی اینکه خودم در پنل یه سی قالب و افزونه بزنم که کاربران برای سایتشون فقط بتونن فعال یا غیر فعال کنن؟

امکانش هست ، شما سرویستون رو راه‌اندازی کنید ، مدیریت شبکه دست خودتون هست ..

- بعد قسمت کاربران در وردپرس معمولی فعال هست.ما مثلا بخوایم این قسمت رو از وبلاگ ها برداریم(ِیا اضافه کنیم) باید هسته وردپرس رو دستکاری کنیم( :unsure: ).یا با ازونه ای چیزی میشه این قسمت رو برداشت؟!

تو سوال قبلی جواب دادم ، مدیریت دست شماست و توسط افزونه‌های مدیریت دسترسی‌ها و کاربران انجام میشه ..

لینک به ارسال

سعید جان واقعا ممنون :wub:

چطوری میتونم مثل بلاگ در گوشه سمت چپ وبلاگ ها تبلیغ قرار بدم؟!

الان که میبینم ویرایش قالب برا وبلاگا نیست ...فقط انتخابه...چطور میتونم دسترسی فقط قسمت css رو برا مدیران وبلاگها بدم؟

لینک به ارسال

چطوری میتونم مثل بلاگ در گوشه سمت چپ وبلاگ ها تبلیغ قرار بدم؟!

این افزونه‌ی دوست عزیزمون جناب معینی برای اینکار نوشته شده

http://wordpress.org/plugins/ms-ads/

الان که میبینم ویرایش قالب برا وبلاگا نیست ...فقط انتخابه...چطور میتونم دسترسی فقط قسمت css رو برا مدیران وبلاگها بدم؟

در مورد ویرایش فکر میکنم به صورت پیش فرض امکان ویرایش پوسته در وردپرس شبکه وجود ندارد .. میتونید افزونه‌ی ویرایشگر Css برای کاربرانتون نصب کنید ..

دوست عزیز پیشنهاد میکنم کتاب دوستمون حامد تکمیل عزیز رو در مورد آموزش وردپرس شبکه مطالعه کنی کمکت میکنه

http://s3.picofile.com/file/7399527525/WordPress_Multisite_Fa.zip.html

موفق باشی ..

لینک به ارسال

خیلی کتاب کامل و جامعی بود....مرسی

دوستان افزونه ای هست که مثل سرویس blog.ir برای ثبت بلاگ دعوت نامه بده؟!(البته قبلا بلاگ اینطوری بود الانو نمیدونم...)

لینک به ارسال

سرویس بلاگ وردپرس نیست .. فکر نمیکنم افزونه‌ی آماده‌ای برای این وجود داشته باشه ..

لینک به ارسال

من قبلا در لوکال تست کردم سالم کار کرد.

الان هاست خریدم و میخوام شبکه رو راه اندازی کنم. قبل از ایجاد وردپرس هم همه چی در باره Wild Card از مسئول هاست پرسیدم.گفت فعاله و ساب دامین دهی مشکلی نداره.

اما الان موقع نصب وردپرس ارور میده و مینویسه:

هشدار! ممکن است تنظیمات Wildcard DNS اشتباه باشد!

برنامه راه‌انداز سعی کرد به یک میزبان تصادفی (43b6c8.zoomblog.ir) روی دامنه‌ی شما متصل شود. این کار باعث بروز یک پیغام خطا شد: Couldn't resolve host '43b6c8.zoomblog.ir'

برای استفاده از پیکربندی زیردامنه، شما باید یک وردی از نوع wildcard در DNS خود داشته باشید. این کار معمولا با اضافه کردن یک رکورد * نام میزبان به وب‌سرور شما در تنظیمات ‌DNSتان انجام می‌شود.

هنوز می‌توانید از سایت خود استفاده کنید اما ممکن است زیردامنه‌های سایتتان قابل‌دسترسی نباشند. اگر مطمئن هستید که تنظیمات DNSتان درست است، این پیغام را نادیده بگیرید.

من فکر کردم دی ان اس ها و اینا رو کلا درست زدم نادیده گرفتم این خطا رو ولی الان سایت هایی که ساخته میشه زیر دامنه ها باز نمیشه و فقط سایت اصلی باز میشه <_<:( :( خیلی فوریه اگه ممکنه سیع تر یه راهنمایی بکنید.

ممنون :wub:

لینک به ارسال

آقا مشکل خداروشکر حل شد یه "*"لازم داشت مثل اینکه :D

ویرایش شده توسط mohammad hosein
لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

دوستان افزونه ای هست که مثل سرویس blog.ir برای ثبت بلاگ دعوت نامه بده؟!(البته قبلا بلاگ اینطوری بود الانو نمیدونم...)

می تونید ثبت سایت رو غیر فعال کنید. در این صورت افراد متفرقه نمی تونن سایت ثبت کنن ولی خودتون می تونید به صورت دستی برای کسانی که می خواید سایت بسازید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...